|
|
کدخبر: ۵۷۱

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مطمئن‌ترین نهاد برای تربیت مدارس را حوزه علمیه می‌دانیم، گفت: تخصص تربیت، کار حوزه علمیه است و به همین دلیل به این جایگاه ایمان داریم.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، حمیدرضا حاجی بابایی پیش از ظهر امروز در هفتمین همایش سالانه همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اساس و ریشه آموزش و پرورش معلم است، تصریح کرد: در همین راستا دانشگاه فرهنگیان با ۶۴ پردیس در کشور راه‌اندازی شد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه باید نگاه‌ها را در کشور تغییر دهیم اضافه کرد: اگر روزی در این کشور هر مسئولی به این جمع بندی رسید که نخستین هزینه برای آموزش و پرورش باشد، بدانید در آن موقعیت رو به پیشرفت هستیم.

وی با تاکید بر افزایش بودجه آموزش و پرورش تصریح کرد: توصیه مقام معظم رهبری به مجلس و دولت اولویت بودجه آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت تبیین جایگاه معلم در کشور تاکید و اظهار کرد: تا روزی که معلم را در جامعه اول ندانیم نمی‌شود از این قشر تربیت دانش‌آموزان برتر را انتظار داشت.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه وقتی معلم را در جایگاه بیستم جامعه می‌دانیم نیروی انسانی به این شغل گرایش پیدا نخواهد کرد، تصریح کرد: جوانان و دانش آموختگان شغلی را انتخاب می‌کنند که ارزش اجتماعی بالاتری داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: از یک میلیون دانش آموز شرکت کننده در کنکور بیش از ۷۰۰ هزار نفر خواستار حضور در دانشگاه فرهنگیان بودند که از میان ۵۰ هزار نفر در مرحله اول پذیرفته شده و در نهایت ۲۵ هزار نفر گزینش شده‌اند و این مسئله باعثشده تا افراد ارزشی با سطح بالایی از علم و اخلاق و اعتقاد در این دانشگاه حضور یافته و معلمان ارزشمند تربیت شوند.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه با حضور دانش پژوهان در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان به آینده آموزش و پرورش امیدوار هستیم اضافه کرد: اگر به جایگاه معلم کوچک‌ترین خدشه‌ای وارد شود، در تمام زوایا به نمایش خواهد آمد.

وزیر آموزش و پرورش دانش آموزان را نقاط کلیدی امروز جامعه دانست و تصریح کرد: دانش آموزان به دنبال الگو می‌گردند و ما باید الگوهای موفق و مناسب را به آن‌ها نشان دهیم.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه مطمئن‌ترین نهاد برای تربیت مدارس را حوزه علمیه می‌دانیم، اضافه کرد: تخصص تربیت، کار حوزه علمیه است و به همین دلیل به این جایگاه ایمان داریم.

وی بالاترین افتخار سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را تدوین این سند بر اساس سیره ائمه معصومین(ع) و آموزه‌های قرآنی دانست.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه این وزارتخانه بسیار گسترده است، تصریح کرد: هر اندازه در این وزارت خانه کار شود، ۱۰ برابر آن مشکل وجود دارد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه در طول دوران انقلاب تا چهار سال گذشته در کل کشور ۵۷۰ دارالقرآن تشکیل شده است، اضافه کرد: در این ۴ سال ۱۰ هزار جلسه قرآنی فوق برنامه برگزار شده است.

وی با تاکید بر اینکه از سال تحصیلی گذشته ۱۳۰۰ برنامه قرآنی کلید خورده است تصریح کرد: ترویج فرهنگ قرآنی از برنامه‌های مهم پایه ابتدایی شده است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ۵هزار نفر مربی قرآن از تمام استان‌ها با آزمون‌های حضوری به استخدام این وزارت خانه در آمده‌اند.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه اعزام ۲۵ هزار نفر در سال به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در دوره جدید به یک میلیون نفر رسیده است، تصریح کرد: اعزام دانش آموزان در تعطیلات نوروز به جنوب کشور، راهیان نور را احیا کرد.

وی با تاکید بر اینکه چهار مقطع سه ساله در سند بنیادین تحول آموزش و پرورش پیش بینی شده است اضافه کرد: کتاب عربی دوره دبیرستان به دلیل بازدهی کم به طور کلی تغییر کرد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دو واحد درس سبک زندگی از اول دبیرستان تدریس خواهد شد تصریح کرد: تحول بنیادین آغاز شده است در حالی که نتیجه آن را باید سال‌های دیگر شاهد باشیم.

ارسال نظر