|
|
کدخبر: ۶۱۶۱۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پنجاهمین جلسه شورای عالی بیمه و دومین جلسه ‌آن در دولت یازدهم گفت: در این جلسه بنا شد قیمت واقعی خدمات سلامت(ویزیت) تا یک ماه آینده مشخص شود.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، علی ربیعی پس از پایان دومین جلسه شورای عالی بیمه در دولت یازدهم و در ادامه پنجاهمین جلسه این شورا اظهار داشت: این جلسه با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمیوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، منوچهری نماینده مجلس شورای اسلامی، محمودی نماینده وزارت امور اقتصاد و دارایی، زالی رئیس سازمان نظام پزشکی، نوربخش مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، نجفی‌پور نماینده سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح، ایروانی‌منش نماینده کمیته امداد امام خمینی(ره) و همچنین بنده برگزار شد.

وی گفت: در این جلسه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری غایب بود.

ربیعی در ادامه در خصوص مصوبات دومین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی به کشور در دولت یازدهم گفت: در این جلسه در خصوص یکپارچگی عملکرد سازمان‌های بیمه‌گر پایه، صندوق‌های ارائه دهنده خدمات بیمه پایه سلامت موضوعاتی مطرح شد و مقرر شد دبیرخانه شورای عالی بیمه با همکاری و هماهنگی نمایندگان سایر اعضا(کارگروه دبیرخانه) شیوه و زمان‌بندی اجرای کامل برنامه‌ها را در زمان معین و در سرفصل‌های پیشنهاد شده مشخص کنم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه دو جلسه از شورای عالی بیمه خدمات درمانی در دولت تدبیر و امید برگزار شده و این در حالی است که شورا وظایف سنگینی را در قبال فروشندگان و خریداران خدمات سلامت دارد.

ربیعی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لحاظ اهمیت موضوع سلامت، کارگروه‌های متنوعی را در زیرمجموعه شورای عالی بیمه خدمات درمانی طراحی کرده تا بتوان از ایده‌های دستگاه‌های غیردولتی استفاده کرد و در این زمینه اتاق‌های فکری تشکیل شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در جلسه امروز دو موضوع مورد بحثقرار گرفت و در نهایت منجر به مصوبات دومین جلسه شورای عالی بیمه در دولت یازدهم و در ادامه پنجاهمین جلسه شورای عالی بیمه شود.

وی افزود: شیوه محاسبه قیمت تمام شده(استاندارد)، حق‌العلاج(ویزیت) از سوی دبیرخانه شورای عالی ارائه شد و مقرر شد هر یک از اعضا تا تاریخ ۳۰ آذر ۹۲ پیشنهاد کارشناسی خود را شامل شیوه و محاسبه قیمت و مبلغ ریالی را ب دبیرخانه شورای عالی ارسال کند.

ربیعی تصریح کرد: در خصوص محاسبه قیمت تمام شده(استاندارد) هتلینگ مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پزشکی تا تاریخ ۳۰ آذر ۹۲ پیشنهاد کارشناسی خود را شامل مدل، شیوه و محاسبه قیمت و مبلغ ریالی به دبیرخانه شورای عالی ارسال کند.

وی اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد دبیرخانه شورای عالی پس از دریافت پیشنهادات بندهای اشاره شده، لغایت تا تاریخ ۱۵ دی ۹۲ پیشنهادات واصله را در تیم تخصصی محاسبه قیمت تمام شده کارشناسی مجددی نماید و نتیجه را در جلسه بعدی شورای عالی ارائه کند.

ربیعی در ادامه در خصوص مصوبه دیگر شورای عالی بیمه خدمات درمانی گفت: در این جلسه در خصوص یکپارچگی عملکرد سازمان‌های بیمه‌گر پایه بحثشد که در ادامه پیشنهاداتی اعلام شد.

ربیعی تصریح کرد: استقرار پایگاه اطلاعات بیمه‌ای ایرانیان و پوشش فراگیر و رفع همپوشانی بیمه در سطح کشور ظرف مدت سه ماه، ارائه اردوی عقد قراردادهای یکسان منعقده با واحدهای ارائه خدمات و مراقبت‌های سلامت ظرف مدت ۶ ماه، دستورالعمل یکسان رسیدگی به اسناد پزشکی، دستورالعمل‌های نظارتی و یکسان‌سازی ضوابط ظرف مدت ۶ ماه، خرید راهبردی، بازنگری بسته بیمه پایه با رویکرد سلامت‌نگر ظرف مدت ۶ ماه پس از ابلاغ آیین‌نامه بند «ذ» ماده ۳۸ را به شورا از جمله پیشنهادات جلسه امروز شورای عالی بیمه خدمات درمانی بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با تأکید بر اینکه متأسفانه طی ۱۸ سال گذشته قیمت واقعی خدمات اعلام نشده است گفت: ما بنا داریم این قیمت‌ها را به صورت واقعی اعلام کنیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: تا سه ماه آینده نیز پایگاه اطلاعات بیمه‌ای کشور تکمیل خواهد شد که این کار می‌تواند گام مهمی در بهبود سلامت باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: سومین جلسه شورای عالی بیمه در دولت یازدهم در ۴۵ روز آینده برگزار خواهد شد.

ارسال نظر