|
|
کدخبر: ۶۱۶۲۸

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز اعزام نخستین زائران ایرانی به عمره از ابتدای دی‌ماه خبر داد و گفت: البته برای اعزام از ۲۷ و ۲۸ آذرماه برنامه ریزی شده است که در صورت صدور به موقع ویزا، اعزام انجام خواهد گرفت.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، ناصر خدرنژاد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج کشور، از اعزام بیش از ۸۰۰ هزار زائر در قالب شش هزار کاروان در عملیاتعمره مفرده۹۳-۹۲ به سرزمین امن الهی خبر داد و با بیان اینکه امسال، ۷۵ هتل در مکه و مدینه برای اسکان زائران ایرانی تدار ک دیده شده است، اظهار داشت: بیشتر هتل‌ها در مدینه منوره مستقر شده است، اما هتل‌های مکه از لحاظ امکانات و اسکان بیشتر تعداد زائر کیفیت بهتری دارد.

خدرنژاد خاطرنشان کرد: در مدینه منوره ساخت هتل‌های بلندمرتبه اتفاق نمی‌افتد, هتل‌داران اجازه ساخت هتل بیش از ۱۰ تا ۱۲ طبقه را ندارند، از این رو تعداد کمتری زائر در این هتل‌ها اسکان می‌یابند و همین عامل تعداد هتل را افزایش داده است.

وی رویکرد امسال سازمان حج و زیارت را کاهش قیمت‌ها و افزایش کیفیت هتل‌ها عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده هتل هایی که سال گذشته دچار مشکلاتی بودند از لیست مراکز اسکان حذف شده و هتل‌هایی با کیفیت بهتر آماده اسکان زائران هستند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج کشور با بیان اینکه نخستین کاروان‌های زیارتی عمره مفرده اول دی ماه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، گفت: البته برای اعزام از ۲۷ و ۲۸ آذرماه برنامه‌ریزی شده است که در صورت صدور به موقع ویزا، اعزام انجام خواهد گرفت.

وی یادآور شد: در مرحله نخست اعزام‌های عمره‌گزاران کشورمان که از ابتدای دیماه آغاز می‌شود و تا ۷ فروردین ماه ۹۳ ادامه خواهد داشت، تعداد ۳۳۳ هزار و ۶۰۵ نفر در فاصله زمانی اول دی ماه ۹۲ تا ۲۳ اسفند و ۵۸ هزار و ۷۲۷ نفر در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۹۲ تا ۷ فروردین ۹۳ به عربستان اعزام می‌شوند.

ارسال نظر