|
|
کدخبر: ۶۲۴۷۲

در حالی که تنها دو روز به ارائه بودجه ۹۳ باقی‌مانده بین اظهارات مقامات ارشد دولت و چهره‌های شاخص مجلس تناقضاتی وجود دارد و مشخص نیست لایحه فاز دوم هدفمندی به صورت جداگانه ارائه می‌شود یا در لایحه بودجه ۹۳.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، در حالی که تا دو روز دیگر دولت یازدهم باید لایحهبودجهسال ۹۳ را تقدیم مجلس کند اظهارات ضد و نقیضی از سوی مسئولان دولتی مطرح می‌شود؛ به نحوی که شب گذشته مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور در یک برنامه زنده تلویزیونی اظهار داشت: مشغول مطالعه در خصوص نحوه اجرای فاز دوم هدفمند‌کردن یارانه‌ها هستیم و به طور قطع لایحه هدفمند‌کردن به طور جداگانه تقدیم مجلس می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه قیمت حامل‌های انرژی و به خصوص بنزین امسال گران نمی‌شود بر اجرای فاز دوم قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها در سال آینده تاکید کرد و همچنین گفت: این قانون در یک لایحه جداگانه به مجلس ارائه می‌شود.

اما صبح امروز و در حاشیه نشست شورای گفت‌وگو غلامرضا مصباحی‌مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۳ پیش‌بینی شده و اجرا خواهد شد و احتمال حذف پرداخت یارانه نقدی و دادن سبد کالایی به جای آن وجود دارد.

تناقض‌گویی بین مسئولین دولتی و همچنین نمایندگان مجلس در خصوص بودجه سال ۹۳ به همین جا ختم نمی‌شود چرا که در حالی تنها دو روز به ارائه لایحه بودجه ۹۳ باقی مانده است که اطلاعات دقیقی در آن وجود نداشته است و تنها برخی گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات لایحه بودجه ۹۳ منتشر شده است.

روز گذشته محمد نهاوندیان ویژگی‌های لایحه بودجه ۹۳ را واقع‌بینانه، شفاف و همچنین ضد تورمی اعلام کرد و گفت: جلسات فوق‌العاده و روزانه در دولت برای ارائه لایحه بودجه ۹۳ به موقع در حال برگزاری است و همچنین تلاش می‌شود این لایحه به نحوی تنظیم شود تا در سال آینده شاهد رشد اقتصادی مثبت باشیم.

ارسال نظر