|
|
کدخبر: ۶۴۰

گزارش های رسیده از بازار میوه و تره‌بار حکایت از آن دارد که قیمت انواع میوه و تره‌بار در میادین کاهش و در خرده‌فروشی‌ها افزایش داشته است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، در کمتر از یک هفته مانده به آغاز ماه مبارک رمضان شاهد افزایش تقاضا در بازار کالاهای اساسی و میوه و تره بار هستیم به نحوی که حتی آغاز به کار ۵ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا هم به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد.

برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در ایام پرتقاضای سال از سیاست‌های تکراری دولت برای تنظیم بازار کالاهای اساسی است در حالی که انتظار می‌رود تا اصلاح نظام توزیع که یکی از هفت اصل محوری طرح تحول اقتصادی بوده به خوبی اجرا شود اما نه تنها نظام‌های ۱۰ گانه‌ این طرح به طور کامل اجرا نشده بلکه به نظر می‌رسد در خصوص اصلاح نظام توزیع دولت یازدهم نیز باید اقدامات جدی به عمل آورد.

بازار کالاهای اساسی و میوه و تره بار در هفته جاری با نوسان قابل توجهی مواجه نبوده است اما وقتی به میادین میوه و تره بار و یا به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و حتی خرده فروشی‌های سطح شهر مراجعه شود شاهد افزایش تقاضا در بازار هستیم که امید می‌رود با تامین نیاز کالاهای اساسی این تقاضا همان طور که مهدی غضنفری وعده داده است تا پایان سال جاری پاسخ داده شود.

قیمت انواع میوه و تره بار در میادین شهرداری نسبت به هفته گذشته در برخی اقلام کاهش جدی داشته است به طوری که می‌توان به کاهش قیمت موز، سیب زمینی و میوه‌های بهاره به طور مشخص اشاره کرد.

بنابراین گزارش قیمت سیب زمینی درجه یک در میادین میوه و تره بار ۱۰۷۰ تومان، پیاز ۷۹۰ تومان، غوره ۷۵۰ تومان، گوجه فرنگی ۱۰۵۰ تومان، خیار ۱۲۵۰ تومان، هویچ ۱۱۰۰ تومان، بادمجان ۷۲۰ تومان، کدو ۱۰۰۰ تومان، لوبیا سبز ۱۶۰۰ تومان، کلم قرمز ۸۰۰ تومان، لیموترش ۴۰۰۰ تومان، بادمجان دلمه ۷۲۰ تومان، فلفل رنگی ۱۷۵۰ تومان و فلفل سبز ۱۵۵۰ تومان است.

به گزارش فارس قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار با کاهش جدی نسبت به هفته‌های گذشته بوده است به نحوی که هر کیلوگرم هندوانه ۸۲۰ تومان، خربزه ۱۲۵۰ تومان، طالبی ۸۹۰ تومان، موز ۳۵۰۰ تومان، توت فرنگی ۴۰۰۰ تومان، انگور یاقوتی ۲۸۰۰ تومان، زرد آلو ۳۷۰۰ تومان، شلیل و شبرنگ ۳۱۰۰ تومان، گیلاس ۴۸۰۰ تومان، آلو شابلون ۱۹۵۰ تومان، آلو قطره طلا ۱۹۰۰ تومان، هلو ۲۸۰۰ تومان و البالو ۳۱۰۰ تومان است.

با مقایسه قیمت انواع میوه و تره با در میادین شهرداری و همچنین در خرده فروشی‌های سطح شهر می‌توان به این نتیجه رسید که خرید کردن از میادین کمک بیشتری به اقتصاد خانواده می‌کند، به نحوی که قیمت بسیاری از میوه‌ها و سبزی و تره بار در خرده فروشی‌های سطح شهر تا دو برابر میادین میوه و تره با و حتی بیش از آن است.

به گزارش فارس، هر کیلوگرم شلیل در خرده فروشی‌های سطح شهر ۶۲۰۰ تومان، زرد آلو ۵۹۰۰ تومان، گیلاس ۶۹۰۰ تومان، سیب گلاب ۵۲۰۰ تومان، انبه ۶۹۰۰ تومان، هلو ۴۷۰۰ تومان، گوجه فرنگی ۱۷۰۰ تومان، خیار ۱۹۰۰ تومان، سیب زمینی ۲۲۰۰ تومان، پیاز ۱۳۰۰ تومان، هویچ ۱۹۰۰ تومان، هندوانه ۱۲۹۰ تومان، بامیه ۵۹۰۰ تومان، لوبیا سبز ۲۵۰۰ تومان و موز ۵۲۰۰ تومان است.

بنابراین گزارش قیمت کالاهای اساسی و کالاهای مورد نیاز مردم نیز در فروشگاه های زنجیره‌ای نسبت به هفته‌های گذشته تغییر چندانی نداشته است.

به گزارش فارس، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهر تهران هر کیلوگرم برنج هاشمی ۶ هزار تومان، برنج طارم ۷۹۰۰ تومان و برنج بسته بندی شده گلستان ۸۵۰۰ تومان است.

بنابراین گزارش هر بسته یک کیلوگرمی رب ۳۹۴۰ تومان، شکر با قیمت تنظیم بازار هر کیلوگرم ۱۶۵۰ تومان، روغن ۱۳۵۰ گرمی ۶۵۴۰ تومان، روغن ۶۷۵ گرمی ۳۱۲۰ تومان، روغن ۸۱۰ گرمی ۴۰۴۰ تومان، روغن جامد ۱۷۰۰ گرمی ۸۱۸۰ تومان، روغن جامد ۴.۵ کیلویی ۱۹۰۷۰ تومان، روغن جامد ۵ کیلویی ۲۱۵۶۰ تومان و روغن سرخ کردنی ۹۰۰ گرمی ۴۰۵۰ تومان است.

همچنین هر بسته اسپاگتی ۹۰۰ گرمی ۱۹۰۰ تومان، اسپاگتی ۷۰۰ گرمی ۱۵۰۰ تومان، ماکارانی ۵۰۰ گرمی ۹۵۰ تومان و ماکارانی ۷۰۰ گرمی ۱۵۰۰ تومان است.

ارسال نظر