|
|
کدخبر: ۶۶۱۰۵

افرادی که برای رسیدن به ثروت، مرد سرمایه داری را با نقشه قبلی به خارج شهر کشانده و پس از کشتن جسد او را به آتش کشیده و داخل یک گودال ۵ متری انداخته بودند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، فرمانده انتظامی شهرستان خواف در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبر فقدان مردی ۴۷ ساله در مورخه ۱۰ آذر ماه به هویت معلوم در شهر سنگان از توابع شهرستان خواف موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

سرهنگ محمد یزدانی افزود: با انجام یک سری تحقیقات میدانی و دسترسی به سرنخ‌هایی مشخص شد که جوانی ۱۹ ساله به هویت معلوم به همراه دو جوان ۱۷ و ۲۰ ساله به خانواده فرد مفقود شده مراجعه و با ادعا و ارائه قولنامه جعلی خرید ملک و همچنین خرید یک دستگاه خودرو پراید درخواست تحویل ملک و خودروی فرد مفقود شده را کردند.

وی ادامه داد: ماموران دایره جنایی پلیس آگاهی با دستیابی به این اطلاعات بلافاصله وارد عمل شدند و یکی از مظنونان را دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به مقر انتظامی منتقل کردند.

یزدانی تصریح کرد: متهم با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌های فنی به عمل آمده با مشاهده مستندات و ادله پلیسی لب به اعتراف و اظهار داشت: با همدستی دو نفر دیگر با طراحی و نقشه قبلی ابتدا مقتول را با خودروی پراید به بیرون از شهر سنگان کشانده و به قتل رساندیم و سپس جسد وی را آتش زده و در گودالی در ۵ کیلومتری شمال شرقی سنگان دفن کردیم.

وی افزود: با دستگیری همدستان متهم و بازجویی‌های تکمیلی مشخص شد این افراد قبل از دفن مقتول با تهیه و تنظیم قولنامه و زدن انگشت جسد مقتول قصد داشتند اموال وی را مصادره کنند که قبل از رسیدن به نیات شومی که در سر داشته شناسایی و دستگیر شدند.

یزدانی افزود: در ادامه تحقیقات ماموران انتظامی به اتفاق بازپرس و نماینده پزشک قانونی در محل وقوع قتل حاضر و با خاکبردرای به وسیله یک دستگاه لودر جسد مقتول کشف و جهت تعیین تکلیف و مراحل قانونی به سردخانه پزشکی قانونی انتقال یافت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متهمان پس از بازجویی‌های تکمیلی با تشکیل پرونده راهی دادسرا شدند.

ارسال نظر