|
|
کدخبر: ۷۳۸۸۵

رییس انجمن صنایع لبنی خبر داد

براساس پیشنهاد ستاد تنظیم بازار ممکن است برای ثبات قیمت لبنیات به شیرخام یارانه پرداخت شود.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، رضا باکری، رییس انجمن صنایع لبنی، با بیان مطلب بالا از انتظار صنایع لبنی از معاون اول رییس جمهور درخصوص پرداخت یارانه به شیر خام خبر داد و گفت: تاکنون هیچ ابلاغ کتبی جدیدی برای قیمت فرآورده‌های لبنی داده نشده و دستورالعمل جدیدی در این زمینه نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: طبق تصمیمات وزارتخانه این موضوع در دستور جلسه‌ی امروز دوشنبه ستاد تنظیم بازار نبوده است.

باکری با بیان این‌که ستاد تنظیم بازار هفته پیش با توجه به تغییرنرخ ارزمرجع به ارز مبادله‌ای در واردات نهاده‌ها پیشنهاد پرداخت یارانه به شیرخام را داده است، خاطرنشان کرد: قرار شده این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که آیا امکان پرداخت یارانه به شیر خام وجود دارد یا خیر.

رییس انجمن صنایع لبنی با اشاره به اظهارات رییس جمهور مبنی بر عدم تغییر قیمت لبنیات در کشور گفت: منتظر ابلاغ دستورالعمل جدید از سوی معاون اول رییس جمهور هستیم.

به گزارش ایسنا، در جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار مقرر شده بود که ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه برای ثابت ماندن نرخ شیر خام در سطح هر کیلو ۱۳۵۰ تومان اختصاص یابد. پس از تصمیم‌گیری برای قیمت شیر در ستاد تنظیم بازار، نامه‌ای برای معاون اول رییس‌جمهور ارسال شد تا این بودجه از طریق معاونت برنامه و بودجه تخصیص یابد.

ارسال نظر