|
|
کدخبر: ۷۸۴۹۷

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با فارس: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه به دلیل سکون و پایداری جوی، طی روزهای آینده شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم قرار می‌گیرد، گفت: هوای سرد تا پایان هفته در کل کشور حاکم خواهد بود.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، احد وظیفه اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان هفته جاری شرایط جوی در کل کشور به خصوص تهران پایدار بماند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، افزود: طی روزهای آینده در تراز میانی جو شاهد سکون یا نزول هوا هستیم که این شرایط باعثمی‌شود جریانات صعودی در منطقه شکل نگیرد.

وی بیان داشت: در شرایط سکون و پایداری جوی، دود حاصل از خودروها، منازل و … در فاصله ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتری سطح زمین باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود که شرایط ناسالم هوای تهران تا پایان هفته ادامه یابد، ابراز داشت: تعطیلی فردا می‌تواند تا حدی مانع از تشدید آلاینده‌های جوی در روز آینده باشد اما پیش‌بینی می‌شود که آلاینده‌های هوا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه افزایش یابد.

وظیفه با اعلام اینکه سرعت وزش باد طی روزهای آینده ضعیف خواهد بود، ادامه داد: در کل کشور و تهران طی روزهای آینده تغییرات دمایی نخواهیم داشت و هوای سر موجود تا پایان هفته جاری حاکم خواهد بود.

وی با بیان اینکه در جنوب شرق و شرق کشور(نوار جنوبی) شاهد عبور سامانه بارشی خواهیم بود، افزود: بر همین اساس برای امروز و فردا پیش‌بینی می‌شود که خلیج فارس، هرمزگان، ‌جنوب فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و بوشهر بارش باران را تجربه کنند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمانهواشناسیدرباره بارش برف در کشور، خاطرنشان کرد: در هفته جاری برای هیچ یک از مناطق کشور بارش برف پیش بینی نمی‌شود و چنانچه بارشی هم صورت گیرد در ارتفاعات غرب کشور و به صورت پراکنده خواهد بود.

ارسال نظر