|
|
کدخبر: ۸۱۹۷۵

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور درباره سرنوشت وام ازدواج در سال آینده گفت: قطعا آنچه که تاکنون باید اجرا می‌شد، انجام شده است. اما امیدوارم تدابیری سنجیده شود که تا در این زمینه هم اعتباری اختصاص یابد.

به گزارشامیدبه نقل از اقتصادپرس، محمدرضا نوبخت با تاکید بر این‌که دولت در سال آینده کسری بودجه نخواهد داشت، افزود: کسری بودجه در سال ۹۳ صفر خواهد شد و با انضباط مالی به کسری بودجه پایان می‌دهیم.

وی با بیان این‌ک در سال ۹۲ با وجود این‌که منابع تحقق پیدا نکرد، کسری نداشتیم تصریح کرد: همیشه این مثل وجود دارد که چو دخلت نیست، خرج آهسته‌تر کن.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردیرییس‌جمهوربا اشاره به این‌که ما اگر کسری بودجه داشتیم، نمی‌توانستیم شاهد کاهش تورم باشیم، اظهار داشت: ما برای حامل‌های انرژی افزایش قیمتی قائل نشدیم و این موضوع به قانون هدفمندی مربوط می‌شود و این هم به صورت یک لایحه مستقل ارائه خواهد شد.

نوبخت در ادامه با بیان این‌که بودجه را اگر با رویکرد عملیاتی نگاه کنیم، بیشترین سهم به بخش اجتماعی اختصاص یافته است، گفت: رییس جمهور تاکید داشتند که وضعیت سلامت و درمان مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: از دغدغه‌های دولت این است که بیش از پیش بتوانیم وضعیت نابسامان فعلی را به‌سامان ببخشیم، اما قطعا مردم ما را درک می‌کنند از این‌که منابع محدود است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: من با اطمینان می‌گویم مجموعه سیاست‌ها، رویکردها و لوایح دولت به گونه ای است که مردم عملا احساس بهبود وضعیت بهداشت و درمان خود را داشته باشند و همت ما، جلب رضایت مردم است.

نوبخت درباره سرنوشت وامازدواجهم تصریح کرد: قطعا آنچه که تاکنون باید اجرا می‌شد، انجام شده است. اما امیدوارم تدابیری سنجیده شود که تا در این زمینه هم اعتباری اختصاص یابد.

ارسال نظر