|
|
کدخبر: ۸۲۷

درحالی‌ که بخش زیادی از غرفه‌های نمایشگاه قرآن به طور کامل راه‌اندازی نشده است اما استقبال مردم از این نمایشگاه‌ جالب توجه است هرچند که بخش قابل توجهی از مردم از وضعیت برخی غرفه‌ها و این تأخیر ناراضی‌اند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، امروز پانزدهم تیرماه روز بازگشایی بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است.

با وجود اینکه ساعاتی از بازگشایی می‌گذرد و تعداد کثیری از مردم در اولین ساعات به استقبال این دوره از نمایشگاه آمده‌اند اما هنوز تعداد بالایی از غرفه‌ها تکمیل نشده است. تمام افرادی‌که میان راهروهای مختلف در حال تماشا هستند خواهند دید که تعدادی از غرفه‌ها چیزی جز یک چارچوب فلزی و یک نام مندرج شده در برندارند.

افراد زیادی میان غرفه‌های مختلف در تکاپوی تکمیل دکوراسیون هستند و کمتر غرفه‌ای به طور کامل آماده عرضه محصولات و خدمات قرآنی به بازدیدکنندگان است.

چهره برخی از بازدیدکنندگان بعد از مواجهه با غرفه‌های نیمه تمام در هم رفته است. علت را که جویا می‌شوی متوجه خواهی شد از کارهای نیمه تمامی که راه زیادی تا به پایان رسیدن دارند شگفت زده‌اند و برخی در تردید به سر می‌برند که آیا این غرفه‌ها تا فردا تکمیل خواهد شد یا خیل دیگری از بازدیدکنندگان نیز با دکورهای نیمه تمام برخی غرفه‌ها مواجه می‌شوند اما در این میان حضور پررنگ بازدیدکنندگان از چندین بخش مخاطبان را دلخوش کرده است.

تجمع ۱۰ها نفر در بخش کانون و عترت نمایشگاه که در حال برگزاری یکی از نشست‌های معرفی سیره اهل بیت است بازدیدکنندگان را متوجه تفاوت چشم‌گیری می‌کند. این بخش که از غرفه‌های متعددی تشکیل شده بر فراز هر قسمت نام یکی از ائمه اطهار علیهم‌السلام را ثبت نموده و قرارشان بر این است که هر شب طی چند نشست شبهه‌ها و مسائل مطرح شده پیرامون سبک و زندگی ائمه اطهار را بررسی کنند.

از بازدیدکنندگان دیگر اگر ارزیابی از ساعت اول بازگشایی غرفه‌ها را جویا شوی با پاسخ‌های چندان خوشایندی روبرو نخواهی شد و پاسخ‌هایشان از کارهای نیمه تمام غرفه‌ها نشان‌ دهنده گله آنان است اما در این میان از زاویه دیگر اگر این دوره از نمایشگاه قرآن بررسی شود اکثریت معتقد هستند تفاوت بخش‌های مختلف در مقایسه با ادوار گذشته در اولین بازدیدها نمایان است. هر چند که هنوز غرفه‌های بسیاری آغاز به کار نکرده‌اند اما نگاه کلی از نمایشگاه مثبت تلقی شده و ابتکار در بخش‌های مختلف به چشم می‌خورد.

در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، بخش دانشگاهی از انزوا درآمده است و با ابداعات تازه‌ای چهره جدیدی از خود در این دوره معرفی کرده است. بخش مکتوب در حال خدمت‌رسانی است و با وجود غرفه‌های نیمه باز اما مخاطبان بسیاری را به سوی خود کشانده است.

بخش کودک و نوجوان حضور پررنگ خود را در همین ساعات اولیه به اثبات رسانده و رسانه‌های دیجیتال نیز از دوره گذشته رضایت‌بخش‌تر است.

هنوز دو ساعت از بازگشایی غرفه‌های بیست و یکمین نمایشگاه قرآن نگذشته است اما بخش‌های مختلف نمایشگاه میزبان جمع کثیری از قرآن دوستان است.

ارسال نظر