|
|
کدخبر: ۸۶۹

محمد مشمول، نماینده جمهوری اسلامی ایران، رتبه دوم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مالزی را از آن خود کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، مراسم اختتامیه پنجاه و‌ پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرائت قرآن مالزی بعدازظهر دیروز، ۱۵ تیرماه، با حضور عبدالحلیم معظم شاه، پادشاه این کشور، شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و علمی کشور مالزی و سفرا و نمایندگان سایر کشورها از جمله علی‌اکبر ضیائی، رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی و نیز مصطفی، رئیس مؤسسه جاکیم که مسئولیت برگزاری رقابت‌های بین‌المللی قرآن مالزی را عهده‌دار است، در مرکز تجارت جهانی «پوترا» در کوالالامپور، پایتخت این کشور، برگزار شد.

در بخش آقایان، نماینده اندونزی رتبه اول، محمد مشمول رتبه دوم و نمایندگان کشورهای مالزی، بنگلادش، لبنان، مراکش، بلژیک و تایلند به‌ترتیب رتبه‌های سوم تا هشتم را کسب کردند. در بخش بانوان نیز نماینده کشور مراکش رتبه نخست پنجاه و‌ پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرائت قرآن مالزی را از آن خود کرد.

در این مسابقات که ۸ تیرماه آغاز به کار کرد، ۵۶ قاری زن و مرد از ۴۲ کشور اسلامی با یکدیگر رقابت کردند و ۴ داور در زمینه تجوید، ۳ داور در صوت، ۳ داور در فصاحت و ۴ داور در خصوص لحن امر قضاوت را عهده‌دار بودند.

این مراسم با اهدای جوایز نقدی و نشان و لوح شرکت در مسابقات که توسط پادشاه مالزی به برگزیدگان اهدا شد، به کار خود پایان داد.

ارسال نظر