|
|
کدخبر: ۹۲۶۹۰

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان از دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز اینترنتی در شهرستان تویسرکان خبر داد.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، سرهنگ لطف الله‌وطنی در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی ارجاع پرونده قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تویسرکان به پلیس فتای انتظامی استان همدان، مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی یکی از شهروندان آن شهرستان، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی‌های میدانی و دقیق اقدامات فنی صورت گرفته و نیز استعلامات اخذ شده در مورد کلاهبرداری ذکر شده دو نفر به نام‌های «ب» و «ش» در همدان شناسایی و در کمترین زمان ممکن دستگیر شدند.

رییسپلیسفتای استان همدان در ادامه گفت:متهمانپس از مواجهه با دلایل و مستندات فنی غیرقابل انکار، به جرائم ارتکابی خود اعتراف کردند. پس از جمع بندی‌های صورت گرفته، پرونده مربوطه به همراه متهمان برای رسیدگی قضایی به دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان تویسرکان ارسال شد.

وطنی به منظور انجام امور بانکداری الکترونیکی مطمئن به عموم شهروندان توصیه کرد تا از دستگاه‌های تولید رمز یکبار مصرف(OTP) که توسط تعدادی از بانک‌ها برای استفاده مشتریان از درگاه‌های خدمات الکترونیک ارائه می‌شود، استفاده شود، در تولید رمز توسط کاربران حداقل از هشت کاراکتر به منظوربالاتر بردن سطح امنیت استفاده شود، به هیچ عنوان از شماره‌های کد ملی، شناسنامه، تاریخ تولد، تلفن ثابت، تلفن همراه و یا هرگونه مشخصات شخصی که حدس زدن رمز توسط شخص دیگر را آسانتر می‌کند، استفاده نشود و از ذخیره کردن رمز بر روی مرورگرهای صفحات اینترنتی به طور جدی پرهیز شود.

ارسال نظر