|
|
کدخبر: ۹۳۹

زن میانسالی که دختر معلول خود را ۱۷ سال قبل در یک مرکز نگهداری معلولان در آمریکا از دست داده است، با شکایت از دولت آمریکا، نسخه‌ای از جزئیات این حادثه را به دفتر اوباما رئیس جمهور آمریکا فرستاد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، مینا پورزندوکیل، زن میانسالی که ۱۷ سال قبل دختر معلول خود را در یکی از ایالت‌های آمریکا و بر اثر شکنجه در یک مرکز نگهداری کودکان و افراد معلول از دست داده بود، ظهر امروز در مجتمع شهید بهشتی تهران پیگیر شکایت خود از دولت آمریکا شد.

پورزند که به گفته خود درد این سال‌ها کمرش را خمیده کرده است، در جلسه امروز به قاضی گفت: با توطئه‌های مردی آمریکایی که در جریان مشکلات و امور من در امریکا بود، دادگاه محلی راچستر آمریکا من را از حق سرپرستی دخترم مریم محروم کرد و مریم به اجبار پلیس در اختیار مرکز خدمات اجتمای و تحت کنترل یک مرد آمریکایی قرار گرفت. مریم در اکتبر سال ۹۶ در این مرکز فوت کرد و ما پس از تحویل جسد متوجه آثار متعدد کبودی روی بدن او بودیم اما پلیس آمریکا مدعی بود مریم به خاطر خفگی فوت کرده است.

شاکی این پرونده که به گفته خودش اموالش به طور غیرقانونی در آمریکا مصادره شده است، گفت: شکایتی علیه دولت آمریکا مطرح کرده بودم که در قوه‌قضاییه وارد دانسته شد و برای رسیدگی به مجتمع قضایی شهید بهشتی ارجاع شد. قرار بود امروز جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شود اما هیچ نماینده‌ای از آمریکا در دادگاه حاضر نشد.

وی ادامه داد: با توجه به مشاوره یک پزشک که از آمریکا به ایران آمده بود تحت عمل جراحی قرار گرفت اما به خاطر تزریق زیاد داروی بیهوشی دچار صرع و وضعیتش بدتر شد. بعد از ۷ سالگی مریم بود که او را به آمریکا بردم که بعد از برخی معالجات بخشی از مشکلاتش حل شد و با توجه به آموزش‌هایی که دیدم، خودم به فیزیوتراپی دخترم پرداختم. در آن زمان با پسر جوان آمریکایی آشنا شدم که وقتی از وضعیت مالی و مشکلاتم باخبر شد، با همدستی چند نفر دیگر ابتدا سعی کرد مرا روانی جلوه دهد و در ادامه به خانه و خودروی من آسیب فراوان وارد کرد. زمانی هم که در ایران بودم از وکیلم خواستم خانه‌اهیم را بفروشد اما فهمیدم به خانه‌های به قدری خسارت وارد شده که او قادر به نگهداری از آنها نیست.

پورزند گفت: برای درخواست قیمومیت همسرم به تهران برگشته‌ بودم که با نامه‌ای از آمریکا درباره تعیین نگهداری مریم به آمریکا برگشتم اما وقتی به آنجا رسیدم متوجه سوختگی شدید در بخش‌هایی از بدن او شدم. با توطئه‌هایی که انجام شده بود دادگاه سرپرستی مریم را از من گرفت تا اینکه خبر مرگ او را به من رساندند. جسد مریم را به ایران منتقل کردم و مدتی بعد از آن برای پس گرفتن اموالم و تعیین عامل قتل مریم شکایتی مطرح کرده‌ام که هنوز به نتیجه نرسیده‌ام. کتابی درباره خاطراتم به چاپ رسانده‌ام که یک جلد از نسخه انگلیسی آن را برای اوباما رئیس‌جمهور آمریکا فرستاده‌ام.

وی گفت: بعد از اعلام محتوای شکایت خود در جلسه امروز، قاضی رسیدگی به پرونده را به جلسه بعد که هنوز زمان آن معلوم نیست موکول کرد.

ارسال نظر