|
|
کدخبر: ۹۷۹

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران از توزیع مرغ منجمد در نمایشگاه‌های ضیافت ماه رمضان با قیمت ۴۹۵۰ تومان خبر داد و گفت: مرغ منجمد برزیلی هنوز به بازار نیامد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، مهدی یوسف خانی، اظهار کرد: مرغ منجمد در حال توزیع در سردخانه با قیمت کیلویی ۴۶۰۰ تومان و در نمایشگاه‌ها با قیمت ۴۹۵۰ تومان توزیع می شود.

وی تصریح کرد: مرغ در حال توزیع مرغ منجمد داخلی است و اگر این مقدار جوابگوی نیاز نباشد مرغ منجمد برزیلی توزیع خواهد شد.

یوسف‌خانی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت مرغ منجمد برزیلی با مرغ منجمد داخلی یکسان است گفت: تا این لحظه تصمیمی برای قیمت مرغ منجمد برزیلی اتخاذ نشده است و قیمت‌گذاری بر عهده هیات تنظیم بازار است.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی بیان کرد: به علت گرمی هوا و فصل تابستان مصرف ماهی به شدت کاهش یافته است و تنها ماهی قزل‌آلا و شیر مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر هر کیلو ماهی قزل‌آلا ۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان و ماهی شیر ۸۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

یوسف‌خانی در پاسخ به این سوال که برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مدعی هستند ماهی‌های صید تازه که توسط هواپیما به تهران منتقل شده است به فروش می‌رسانند گفت: ‌امکان دارد این ماهی‌ها تازه و صید روز باشد اما تمام ماهی‌های صید شده توسط ماشین‌های سردخانه‌ای به تهران منتقل می‌شوند که ماهی شمال حدود شش ساعت و ماهی جنوب حدود ۱۵ ساعت در راه بوده‌اند.

ارسال نظر