|
|
کدخبر: ۱۲۲۷۶۹

متاسفانه گاهی اوقات تلفن همراه می‌تواند یک تخم مرغ را به حالت آب پز در بیاورد و می‌تواند سردرد، سرگیجه، و تهوع را به یک نوجوان انعکاس دهد.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، امیرعلی کاظمی متخصص مغز و اعصاب گفت: امواج تلفن همراه از نوع الکترومغناطیسی است و از لحاظ فرکانسی در ردهٔ امواج ماکروویو طبقه بندی می‌شود به طور کلی این امواج با افزایش فرکانس و دامنه، انرژی و عمق نفوذشان در اجسام مختلف بیشتر می‌گردد.

وی افزود: میزان نفوذ مخرب این امواج به درون مغز با کاهش سن رابطهٔ مستقیم دارد و کاربرد آن برای کودکان و نوجوانان باید به شدت محدود شود این امواج می‌توانند به راحتی اختلالات در خواب، سردرد، افسردگی، آلزایمر، پارکینسون، مسمومیت خونی و احساس خستگی برای افراد بوجود بیاورند.

وی در پاسخ به اینکه آیا هندزفری(HEADSET) نیز موجب عواملی مانند: افسردگی، آلزایمر، و برخی بیماری‌های دیگرمی گردند.

وی اذعان داشت: استفاده از هندزفری مانند تلفن همراه عوارضی را در بر ندارد زیرا در بسیاری از موارد تست شده که هندزفری(سیمی که به صورت یک آنتن است) و هیچ نوع خواری وجود ندارد، اما هندزفری‌های بلوتوثدار به مراتب عوارض بیشتری دارد که بیشتر این عوارض بر روی آقایان انعکاس می‌یابد، گاهی تشعشعات تلفن همراه یک تخم مرغ را می‌پزد و به حالت آب پز در می‌آورد.

وی توصیه کرد: بهترین پیشنهاد، استفادهٔ کمتر و تنها در مواقع ضروری از تلفن همراه است در ضمن برای استفاده از گوشی همراه بهترین پیشنهاد ضرب گیر‌های ضد اشعه موبایل برای کاهش امواج و تشعشعات تلفن همراه است.

ارسال نظر