|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۹۴

مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران از تجمیع قبوض تلفن ثابت و موبایل از سال آینده با هدف کاهش هزینه و نیز افزایش رضایتمندی مشترکین خبر داد.

خبرگزاری مهر:مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران از تجمیع قبوض تلفن ثابت و موبایل از سال آینده با هدف کاهش هزینه و نیز افزایش رضایتمندی مشترکین خبر داد.

علیرضا صیدی امروز در نشست خبری برنامه های سال آینده شرکت مخابرات استان تهران را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه صدور هر قبض تلفن ثابت ۱۵۰تومان هزینه در بر دارد اظهار داشت: مشکلاتی نیز برای توزیع قبوض در سطح شهر وجود دارد که در صدد هستیم این مشکلات را رفع کنیم، بر این اساس با توجه به اینکه باید ارتباطمان را با مشترکان همچنان حفظ کنیم در حال پیاده سازی طرحی با اپراتور همراه اول هستیم تا قبوض تلفن ثابت و موبایل را در تهران تجمیع کرده و مشترکان در هر دوره برای این دو سرویس یک قبض دریافت کنند.

وی گفت: با اجرای این طرح از سال آینده برآورد شده است که حدود ۷ و نیم میلیون قبض صادر نمی شود و از این لحاظ صرفه اقتصادی به همراه خواهد داشت.

*امکان قطع پیامک های تبلیغاتی تلفن ثابت


وی با بیان اینکه امکان قطع پیامک های تبلیغاتی تلفن ثابت وجود دارد، گفت: با راه اندازی سرویس پیامک تلفن ثابت هم اکنون شاهد افزایش میزان پیامک های تبلیغاتی از طریق خطوط تلفن ثابت هستیم که تا کنون نیز با شکایت مشترکان روبرو نبوده است اما چنانچه مشترکان تمایلی به دریافت این پیامک ها نداشته باشند می توانند درخواست خود را با مراجعه به مراکز مخابراتی سطح شهر تهران اعلام کنند که از لحاظ فنی امکان قطع این پیامک های تبلیغاتی وجود دارد.

*ارائه تلویزیون اینترنتی پس از صدور مجوز

صیدی در پاسخ به مهر درخصوص آخرین وضعیت ارائه سرویس تلویزیون اینترنتی و تعویق واگذاری آن گفت: از نظر فنی این پروژه نهایی شده و فاز پایلوت آن نیز در چند نقطه به انجام رسیده است، از نظر مخابرات شبکه برای ارائه سرویس IPTV آماده است و چنانچه مشکل سازمان صدا و سیما برای دریافت مجوز حل شود فروش انبوده این سرویس در استان تهران آغاز خواهد شد.

وی گفت: سازمان صدا و سیما در حال دریافت مجوز راه اندازی این سرویس از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

*۵۵هزار فیش تلفن در نوبت واگذاری

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه در سال ۹۲ بالغ بر ۶۳۳هزار و ۴۰۰شماره تلفن ثابت و ۱۱۵هزار خط ADSL واگذار شده است، گفت: هم اکنون ضریب نفوذ تلفن ثابت در تهران ۵۰درصد و ضریب نفوذ ADSL ۲۵.۸درصد است.

وی با بیان اینکه به دلیل کمبود تجهیزات و تعویق ترخیص این تجهیزات از گمرک و مشکلات بانکی مشتریان در صف انتظار دریافت تلفن ثابت هستند، افزود: هم اکنون ۵۵هزار فیش تلفن در نوبت دریافت داریم که پیش بینی می شود برای سال ۹۳ با رفع مشکل تجهیزات به این درخواست ها پاسخ دهیم.

*فروش شماره های رند مخابرات با کف قیمت ۳۵۰هزار تومان

صیدی درمورد واگذاری شماره های رند مخابرات در تهران نیز گفت: هم اکنون شماره های رند و مرتب مخابرات در چهار لایه سفارشی، برنز، طلایی و الماس تعریف شده که مشترکان می توانند برای خرید شماره های سفارشی و برنز به مراکز مخابراتی مراجعه کنند و شماره های مدنظر خود را بر اساس لیستی که در اختیارشان قرار می گیرد انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه کف قیمت شماره های رند سفارشی ۳۵۰هزار تومان و برنزی ۵۰۰هزار تومان است، گفت: هم اکنون ۱۵۰شماره رند در دستور واگذاری قرار دارد اما شماره های طلایی و الماس که تعدادشان محدود است فعلا واگذار نمی شود و شاید به مزایده برود.

وی همچنین از رفع مشکل پشتیبانی خطوط ADSL در تهران برای سال آینده خبر داد و گفت: هم اکنون سیستم پشتیبانی مشترکان ADSL در استان البرز راه اندازی شده و برای سال آینده نیز این سیستم در تهران نیز راه اندازی می شود تا مشکلات پشتیبانی از مشترکان سرویس اینترنت پرسرعت رفع شود در همین حال درصدد افزایش پهنای باند اینترنت برای سال آینده هستیم تا مشکل سرویس دهی به مشترکان اینترنت مرتفع شود.

ارسال نظر