|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۶۶

با توجه به افزایش سرمای هوا و وزش باد شدید در برخی از استان های شمالی و شرق کشور و ایجاد مشکلاتی برای مسافران نوروزی، دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با صدور اطلاعیه ای، هشدارها و توصیه های لازم را اعلام کرده است.

خبرگزاری ایسنا:با توجه به افزایش سرمای هوا و وزش باد شدید در برخی از استان های شمالی و شرق کشور و ایجاد مشکلاتی برای مسافران نوروزی، دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با صدور اطلاعیه ای، هشدارها و توصیه های لازم را اعلام کرده است.

هشدارها و توصیه های لازم در این رابطه به شرح ذیل اعلام شده است:

۱ - هموطنان گرامی پیش از سفر از طریق سامانه مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل به شماره ۱۴۱ از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه ۱۳۴ از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

۲ - چنانچه سرمای هوا سفر نوروزی تان را تحت تاثیر قرار داده است می توانید به ایستگاه های امداد و نجات که در طول جاده ها مستقر هستند مراجعه و کمک های لازم را دریافت کنید.

۳ - به مسافرانی که در چادرهای مسافرتی اسکان یافته اند، پیشنهاد می شود در استفاده از وسایل گرمازا نکات ایمنی را رعایت و از تجهیزات غیر استاندارد استفاده نکنند.

۴ - توصیه می شود مسافران نوروزی به منظور برنامه ریزی دقیق و اطلاع از آخرین وضعیت حمل و نقل هوایی با سامانه ۱۹۹ و جهت بررسی خطوط ریلی با شماره ۵۱۴۹ تماس برقرار کنید.

۵ - هموطنان گرامی در نظر داشته باشید سامانه ۰۹۶۶۹ به منظور پاسخگویی به شکایات و نیز ارائه اطلاعات گردشگری در هر مرحله از سفر های نوروزی یاریگر شما خواهد بود.

ارسال نظر