|
|
کدخبر: ۱۴۹۲۵۶

نگذارید انگیزه ساختن یک زندگی خوب در شما بمیرد. برای خوشبخت شدن، هنوز هم فرصت دارید.

به گزارشافکارنیوز، ساعت شنی خوشبختی شما، هر لحظه به نقطه پایان نزدیکتر می شود؟ باید بپدیرید که هیچ کسی جز خود شما نمی تواند ورق را برگرداند و نمی توانید برای همیشه خود را فریب دهید. شما برای رسیدن به این نقطه هزینه های بسیاری داده اید و نمی توانید به این بهانه که اوضاع خوب پیش نرفته، همه تلاش هایتان را فراموش کنید و با ناامیدی کنار بکشید و زندگی مشترک تان را به حال خود رها کنید. شاید هنوز نقطه کوچکی از امید باقی مانده باشد. باور کنید زندگی همان چیزی است که شما می سازید. پس از همین حالا برای ساختن دوباره زندگی زهوار در رفته تان تلاش کنید.

خودتان مقصرید

همسرتان با حرف ها و رفتارهایش به شعور شما توهین می کند و شخصیت تان را زیر سوال می برد؟ یادتان نرود خودتان به آدم ها یاد می دهید که چطور با شما رفتار کنند. این شما هستید که با توجیه رفتارهای اشتباه همسرتان یا سرزنش کردن خود اجازه می دهید رفتارهای اشتباه همسرتان ادامه پیدا کند. اگر می خواهید دیگران شان ما را در نظر بگیرند و با احترام با شما برخورد کنند، از همین لحظه برای ساختن این احترام دست به کار شوید و نگذارید آدم ها به آسانی خط قرمزهایتان را زیر پا بگذارند.

از نو بسازید

شما می توانید چیزی که نمی خواهید را تغییر دهید اما اول باید اعتراف کنید که مسیری که در آن قدم گذاشته اید را اشتباه انتخاب کرده اید. اگر معتقدید اتفاقی که میان شما دو نفر می افتد درست و بجا نیست، این احساس را به زبان بیاورید. وقت آن رسیده که استانداردهای تازه ای وضع کنید و رفتار قابل قبول را یک بار دیگر برای شریک زندگی تان باز تعریف کنید. پس یک بار دیگر برای شریک زندگی تان باز تعریف کنید. پس شیوه ای که می خواهید با شما رفتار کند را یک دور در ذهن تان بسازید و در جریان روزها و ماه ها، به او یاد دهید که باید به این استاندارد پایبند باشد.

رو راست باشید

اگر واقعاً می خواهید این رابطه به سرانجام برسد، صادقانه و روشن به شریک زندگی تان خواسته ها و نیازهایتان را بگویید و با پنهان کاری های نابجا، احساس احترام و اعتماد را در او از بین نبرید. تا آنجا که می توانید به او نزدیک باشید. اگر در دوره نامزدی به سر می برید، مراقب باشید. پنهان کاری های این دوران می تواند به رابطه آینده شما صدمه بزند. موضوعاتی که گمان می کنید دانستن شان برای نامزدتان اهمیت زیادی دارد را با او در میان بگذارید. حق شریک آینده زندگی تان است که بداند قرار است با چه کسی و در چه شرایطی زیر یک سقف زندگی کند.

بچه ها را قربانی نکنید

اگر فرزند دارید یا اینکه قصد دارید باردار شوید، نگاهی به زندگی مشترک تان بیندازید. اگر اوضاع زندگی تان رو به راه نیست، حق ندارید کسی را در سختی ها و تنش های خود شریک کنید. شما بعد از بچه دار شدن، در قبال یک انسان دیگر هم مسئول می شوید و اگر زندگی مشترک تان خوب پیش نرود، دیگر خودتان تنها قربانی این ماجرا نخواهید بود، بلکه فرزندتان را هم با رفتار غیر مسئولانه خود قربانی خواهید کرد. هرگز در مقابل چشم بچه هایتان دعوا نکنید. دعواهای شما آنها را برای همیشه تغییر خواهد داد. بچه ها فکر می کنند مقصر تمام دعواهایی که در خانه اتفاق می افتد آنها هستند. اگر هم هنوز فرزندی ندارید اما به فکر بچه دار شدن هستید، اجازه ندهید که کسی به میدان جنگ شما پا بگذارد و به دلیل خودخواهی شما تاوان دهد. می دانیم که صاحب فرزند شدن حق طبیعی شماست. پس برای به دست آوردن این حق بجنگید و قبل از هر چیز، اوضاع خانه مشترک و زندگی مشترک تان را سروسامان دهید.

اعتراف کنید

اگر شما با رفتارتان به این رابطه صدمه زده اید، وقت آن است که پای حرف های همسرتان بنشینید. او در چنین شرایطی نیاز دارد که شنیده شود. پس با دقت به حرف هایش گوش کنید و نشان دهید که اهمیت اتفاقی که افتاده است را درک می کنید. باید بپذیرید که رفتارتان چه آسیب هایی را به بار آورده و چه پیامدهایی داشته است. اگر به جسم، روان، اعتماد به نفس یا احساسات شریک زندگی تان صدمه زده اید، باید با تمام وجود عواقب کارتان را بپذیرید.

وقت کشی نکنید

به شرایطی که در آن قرار گرفته اید نگاه کنید. این زندگی و این رابطه همان چیزی است که می خواستید. اگر کسی به شما بگوید این شرایط هیچ وقت تغییر نمی کند، باز هم در این رابطه می مانید؟ اگر این زندگی چیزی نیست که می خواستید، بیش از این وقت تلف نکنید. نه از فردا، که از همین لحظه باید برای تغییر قدم بردارید و رابطه تان را به آنچه می خواستید و آنچه قرار بود باشد شبیه تر کنید.

زوج درمانی کنید

اگر برای بیرون آمدن از گرداب مشکلات به کمکی حرفه ای نیاز دارید، زودتر دست به کار شوید. قرار نیست روانشناس شما تنها برای یکی، دو هفته شنونده مشکلات تان باشد. تا زمانی که اوضاع میان تان آرام نشده و احساس نمی کنید در همان خانه ای که آرزویش را داشته اید زندگی می کنید، باید به زوج درمانی ادامه دهید، پس صبور باشید و به دلیل ساختن آینده ای بهتر، تلاش کنید.

سیب سبز / شماره ۱۰۷ / نیمه دوم بهمن ماه ۹۲ / بهاره جدیدی / صفحه ۵۴

ارسال نظر