|
|
کدخبر: ۱۵۰۵۶۶

سیزده بدر سال ۹۳ حداقل در ۹ استان بارندگی وجود دارد. این بارندگی ممکن است در برخی موارد به برف هم ختم شود.

خبرآنلاین: براساس تحلیل نقشه پیش یابی هواشناسی از چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در جنوب غرب، غرب، جنوب و بتدریج تا اواخر وقت در دامنه های زاگرس، دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق شرق و سواحل غربی دریای خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مرتفع بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

روز پنج شنبه دامنه فعالیت سامانه بارشی نواحی مرکزی شمال شرق، شرق و برخی مناطق جنوب شرق کشور را نیز فرا می گیرد. با نفوذ هوای نسبتا سرد از عرض های شمالی بارش در سواحل دریای خزر تشدید می شود، ضمن اینکه از اواسط وقت پنج شنبه در غرب و جنوب غرب کشور بارش قطع می شود.

روز جمعه سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال بوده و به تدریج از اواسط وقت روز شنبه از کشور خارج می شود.

روزهای چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس و روزهای پنج شنبه و جمعه دریای خزر به سبب وزش باد شدید مواج است.

اما آخرین اخطار سازمان هواشناسی به این شرح است؛

چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۳: بارش شدید باران، گاهی با رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب استان مرکزی، فارس، شمال خوزستان، شمال و غرب اصفهان، بوشهر و نیمه غربی کرمان پیش بینی می شود.

پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۳؛ بارش شدید باران، گاهش با رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف و در استان های فارس، لرستان، غرب کرمان، شمال خوزستان، غرب سمنان و خراسان رضوی پیش بینی می شود.

از این رو برای مناطق ذکر شده آبگرفتی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و در مناطق کوهستانی و برفگیر به ویژه چهارشنبه در جاده های کوهستانی زاگرس و پنجشنبه در البرز و زاگرس پیش بینی می شود.

توصیه می شود مسافران نوروزی ضمن خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و همراه داشتن تجهیزات لازم، برنامه زمانی مناسب را برای عبور از جاده های کوهستانی مناطق یاد شده اتخاذ کنند.

ارسال نظر