|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۸۱

امروزه در بسیاری از نقاط دنیا، هتل های مجللی را می توان پیدا کرد که به دلیل خدماتی که ارائه می دهند چه بسا به شهرتی عالم گیر نیز رسیده اند. البته نیازی به ذکر این نکته نیست که هرچه کیفیت این هتل ها و تعداد ستاره های آن زیادتر باشد به مراتب پول بیشتری نیز باید پرداخت.

به گزارشافکارنیوز،در این مطلب به سراغ هتل هایی می رویم که که در ساخت آنها از ادبیات الهام گرفته شده است. در بسیاری از این هتل ها علاوه بر خدمات معمول دیگر اقامتگاه های درجه یک، می توان از خدماتی خاص که همه از ادبیات الهام گرفته اند نیز بهره مند شد. مثلا در یکی از این هتل ها پیشخدمت های کتاب به صورت اختصاصی فعالیت می کنند. در این مطلب با هشت هتل مشهوری آشنا می شوید که وجودشان را مدیون ادبیات هستند.

The Algonquin Hotel

نیویورک آمریکا


بعد از پایان جنگ جهانی اول، گروهی از جوانان نویسنده تصمیم گرفتند که هرروز برای ناهار در رستوران هتلی جمع شوند. چیزی نگذشت که آنها به چهره های برجسته ادبی زمان خودشان تبدیل شدند. آن نویسنده ها، «دوروتی پارکر»، «روبرت بنچلی» و «الکساندر ولکات» بودند و محل گردهمایی آنها، The Algonquin Hotel. مجله «نیویورکر» در سال ۱۹۲۵ و در همین هتل پایه گذاری شد.

The Commons

مینیاپولیس آمریکا

جدای از نوع طراحی اتاق های آن، یکی از ویژگی های این هتل بسیار مشهور است: پیشخدمت کتاب! در این هتل پیشخدمت هایی خدمت می کنند که هر کتابی را که مهمانان انتخاب کنند در طول اقامت شان برای آنها «سرو» می کنند! در هر اتاقی منویی از پرفروش ترین کتاب های روز تا رمان های کلاسیک وجود دارد که مهمانان می توانند از بین آنها کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

The Hobbit Motel

ویتومو نیوزیلند


ساخت این هتل که طراحی آن براساس داستان ارباب حلقه هاست کاملا برحسب تصادف بوده است. داستان تاسیس این هتل از آنجا شروع می شود که مالک آن در پی ساخت بنایی زیرزمینی بوده؛ چراکه این منطقه برای غارهایش مشهور است اما زن مهندسش که یکی از طرفداران کتاب است به او پیشنهاد می کند که آن را به شکل یک «خانه هابیت» درست کند.

Les Plumes Hotel

پاریس فرانسه


این هتل ساختار ادبی اش را مدیون محله ای قدیمی در پاریس است که نویسندگان بزرگی آنجا زندگی کرده اند. «Les Plumes» ویژگی های جالبی دارد. یکی از جالب ترین ویژگی های این هتل نام هایی است که روی برخی وسایل آن گذاشته شده است: مسئولان این هتل از نام های چهره های مشهور ادبیات همچون «ویکتور هوگو»، «آلفرد دو موسه»، «پل ورلن» و «آرتور رمبو» استفاده کرده اند.

The Nines

پورتلند آمریکا


«پورتلند» مرکز یک فستیوال بزرگ ادبی و نیز بزرگ ترین کتابخانه مستقل دنیاست. به همین دلیل است که «The Nines» تاسیس شد تا منعکس کننده فرهنگ ادبی «پورتلند» باشد. در این هتل مهمانان می توانند از کتاب های مختلف استفاده کنند و با دیگر دوستداران ادبیات به بحثو تبادل نظر بپردازند. از نکات جالب توجه این هتل، کتابخانه آن است که بالغ بر ۳ هزار نسخه کتاب را در خود جای داده است.

Library Hotel

نیویورک آمریکا


نزدیکی این هتل به کتابخانه عمومی نیویورک باعثشده است که این هتل نیز حال و هوای ادبی به خود بگیرد. این هتل با کتابخانه عمومی شهر تنها یک بلوک فاصله دارد. این هتل بیش از ۶ هزار جلد کتاب دارد که براساس سیستم ده دهی دیویی رده بندی شده اند و هریک از ۱۰ طبقه این هتل یکی از ۱۰ رده این سیستم را به خود اختصاص داده اند. هر طبق شش اتاق دارد و هر اتاق مجموعه ای ۲۵ تا ۱۰۰ کتاب

Radisson Sonya Hotel

سن پترزبورگ روسیه


«هتل رادیسون سونیا» از رمان «جنایت و مکافات» اثر جاودانه «فئودور داستایفسکی» الهام گرفته شده است. دو واحد از سوئیت های این هتل به نام های شخصیت های این رمان نامیده شده اند و در حاشیه فرش های آن قسمت هایی از بخش نخست رمان به دو زبان انگلیسی و روسی به چشم می خورد. در هر اتاق این هتل تابلوی فلزی کوچکی نصب شده که عباراتی از این رمان کلاسیک روی آن حک شده است.

Le Marcel

پاریس فرانسه


«سفر کردن در مکان، همچنین در زمان.» این جمله مشهوری از «مارسل پروست» است که بنای رمان عظیم «در جست وجوی زمان از دست رفته» را روی آن پایه گذاری کرده است. برای هتل «Le Marcel» نیز «سفر» و «ادبیات» اصلی ترین منابع الهام بوده اند. جو هتل سراسر پوشیده از عناصر مهم ادبیات رمانتیک است. قیمت اتاق های این هتل مجلل پاریسی از شبی ۱۰۴ یورو معادل ۱۳۹ دلار شروع می شود.

ارسال نظر