|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۱۷
محققان دوچرخه ای را طراحی کرده اند که می تواند تنها با انر‍‍ژی حاصل از پدال ۹۰ مایل در ساعت(۱۴۵ کیلومتر در ساعت) حرکت کند.

به گزارش ایرنا از دیلی میل، این دوچرخه ۴۰ برابر ایرودینامیک تر از خودروی ˈبوگاتی ویرونˈ است و می تواند به سرعت ۹۰ مایل در ساعت(۱۴۵ کیلومتر در ساعت) برسد.

این دوچرخه طراحی عجیب و غریبی دارد بطوریکه شبیه هیچ چیز نیست.

این دوچرخه انر‍ژی حرکتی آن از پدال زدن تامین می شود از یک پوسته فیبر آیرودینامیک ساخته شده است.

این دوچرخه که «آِیرون۱ ولوسیپید»(Arion۱ Velocipede) نامیده می شود توسط گروهی از دانشجویان مهندسی در انگلیس طراحی شده است.

این دانشجویان معتقدند که این دوچرخه می تواند سریع ترین وسیله نقلیه تاریخ باشد که انر‍ژی آن توسط انسان تامین می شود.

این دانشجویان که از دانشگاه لیورپول در انگلیس هستند امیدوارند که طراحی آنها بتواند رکورد ۸۳.۱۳ مایل در ساعت(۱۳۳.۷ کیلومتر در ساعت) را که در سپتامبر ۲۰۱۳ توسط دانشگاه های «تی. یو الف»(TU Delft) و «یو. وی آمستردام»(VU Amsterdam) کسب شده است، بشکند.

آیرون ۱ تا ماه مه ۲۰۱۵ کار طراحی و ساخت آن به اتمام می رسد و برای مسابقه آماده خواهد شد.

این دوچرخه سپتامبر ۲۰۱۵ در مسابقه ˈچالش سرعت با انرژی انسانی» که در بتل ماونتن در آمریکا برگزار خواهد شد، شرکت می کند.

بن هوگان که ریاست این محققان را بر عهده دارد، گفت: این یک دوچرخه معمولی نیست بطوریکه راننده تقریبا به صورت خوابیده و تا حد ممکن نزدیک به زمین قرار خواهد گرفت.

این دوچرخه از یک پوسته فیبر کربن سبک ساخته شده است و شکلی ساده دارد که به آن اجازه می دهد راحت تر در هوا حرکت کند.

شکل غیر عادی آیرون ۱ موجب تقویت رفتار آیرودینامیک این وسیله نقلیه می شود زیرا مقاومت هوایی بزرگترین چالشی است که جلوی سرعت را می گیرد.

ناحیه جلویی این وسیله نقلیه تا حد ممکن کوچک است و قرار گرفتن راننده در موقعیتی تا حد ممکن نزدیک به زمین باعثمی شود که مقاومت هوایی به حداقل برسد.

راننده تنها پنج اینچ(۱۳ سانتی متر) از زمین فاصه دارد و به تولید ۷۰۰ وات انر‍ژی حاصل از نیروی انسانی نیاز دارد تا به حداکثر سرعت برسد.

این دوچرخه وزنی کمتر از ۲۵ کیلوگرم دارد و تقریبا دو برابر رکورد فعلی دوچرخه سواری حرکت می کند.

ارسال نظر