|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۸۷

یک متخصص چشم، به بیمارانی که از حساسیت های چشمی بهاره رنج می برند، توصیه کرد تا از عینک های آفتابی استفاده کنند و چشم ها را با آب سرد بشویند.

خبرگزاری ایسنا:یک متخصص چشم، به بیمارانی که از حساسیت های چشمی بهاره رنج می برند، توصیه کرد تا از عینک های آفتابی استفاده کنند و چشم ها را با آب سرد بشویند.

دکتر نادر خرمی، درباره علائم حساسیت های بهاره چشمی، گفت: قرمزی، سوزش، خارش و آبریزش چشم ها از علائم این بیماری است که ممکن است از یک سوزش معمولی شروع شود و بعد به خارش و آبریزش بینجامد. در موارد شدیدتر، پلک ها متورم می شود.

وی دلیل شیوع این بیماری در بهار را گرده افشانی گیاهان دانست و گفت: سیستم ایمنی بدن در اثر این مواد مختل می شود و موادی را بر ضدشان ترشح می کند. برخورد گرده هایی که وارد بدن شده اند با موادی که بدن ایجاد می کند، سبب بروز این کمپلکس روی چشم ها می شود.این متخصص، با اشاره به اینکه عوامل ژنتیک در کنار عوامل محیطی باعثبروز این نوع بیماری ها می شود، گفت: هوای آلوده، دود، مواد شیمیایی، عطرها و صابون های تند، باعثتشدید این نوع از حساسیت ها می شوند.

وی همچنین به تاثیر آفتاب اشاره کرد و گفت: اشعه آفتاب هم از عوامل تشدید حساسیت است و افراد باید از عینک های آفتابی یا فوتوکرومیک استفاده کنند تا چشم هایشان مصون بماند.

وی با تأکید بر شست و شوی چشم ها با آب سرد برای پیشگیری و درمان این بیماری، گفت: در موارد شدیدتر، با تجویز دارو، قطره پمادهایی می توان این علائم را تخفیف داد. این مسائل درمان کامل ندارند و درمان آنها مقطعی است و با اتمام بهار، این علائم هم از بین می رود.

خرمی همچنین به افرادی که علائم حساسیت های بهاره را مشاهده می کنند، توصیه کرد: این افراد بهتر است به پزشک مراجعه کنند تا تحت معاینات دقیق قرار بگیرند.

ارسال نظر