|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۹۰

تاکنون بسیار شنیده ایم که گوشی آب خورده و خیس شده، سوخته و دیگر قابل استفاده نیست.

توانا تک:تاکنون بسیار شنیده ایم که گوشی آب خورده و خیس شده، سوخته و دیگر قابل استفاده نیست. کیسه برنج، نور مستقیم آفتاب، سشوار و گرفتن با فاصله روی حرارت اجاق گاز راه حل هایی است که قطعا همیشه به نتیجه نخواهند رسید.

بعد از تجربه چندین گوشی زبر آب رفته و خیس شده، تنها یک روش را توصیه می کنیم:

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید این مطلب را پیش از حادثه خوانده اید.مرحله اول:
بدون هیچ گونه معطلی، گوشی را خاموش کنید. این کار را به سرعت و در عرض یکی دو ثانیه بعد از حادثه انجام دهید - حتی پیش از آنکه گوشی را با لباستان خشک کنید! هدف این است که تا قبل از اینکه آب بتواند به مدارهای الکتریکی دست پیدا کرده و باعثاتصالی شود، گوشی خاموش شود.

مرحله دوم:با یک حوله بدون پرز بیرون گوشی را خشک کنید. حین انجام این کار به شدت به پورت ها، اسپیکر ها و میکروفون ها دقت کنید. تمامی قسمت های گوشی را از هم جدا کرده و باز کنید و آن ها را کاملا خشک نمایید.

مرحله سوم:تمامی قسمت ها را به همراه گوشی در یک پاکت گذاشته و از سیلکا ژل که یک ماده خشک کن و رطوبت گیر است قطعات را پوشش دهید. مواد خشک کن و رطوبت گیر در بازار به وفور پیدا می شوند.

مرحله چهارم:۷۲ ساعت صبر کنید. این بخش، سخت ترین قسمت کار است اما به خودتان استراحت بدهید، نداشتن گوشی برای سه روز آنقدر ها هم سخت نیست.

مرحله پنجم:گوشی را روشن کنید. با گذشت سه روز، مواد رطوبت گیر به اندازه کافی زمان داشته اند تا رطوبت قطعات را جذب کنند. اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید، گوشی شما دوباره زنده خواهد شد.

به چند نکته دقت کنید:

بخش اعظم این روش به شانس و کمی دقت بستگی دارد. مهم ترین قسمت این است که گوشی را خیلی سریع نجات بدهید و اینکه پیش از پیشروی آب، آن را خاموش کنید.

بدانید که حتی اگر موفق شوید که گوشی را زنده کنید، این احتمال وجود دارد که با قطره کوچکی از آب همه چیزممکن است تمام شود. بنابراین اگر بعد از مدتی گوشی شما به آرامی شروع به مردن کرد، می توانید دلیل آن را حدس بزنید.

در نهایت، بد نیست بدانید که شرکت ها می توانند بفهمند که گوشی شما بر اثر آب سوخته و از کار افتاده است بنابراین روی گارانتی آن ممکن است نتوانید حساب باز کنید.

ارسال نظر