|
|
کدخبر: ۱۷۳۵۰۶

ابتلای ۴۱۱ نفر به کرونا در عربستان؛

سلامت > بیماری - همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت روز جمعه با اشاره به افزایش و گسترش نگرانی ها به خاطر شیوع ویروس «کرونا» اعلام کرد، این سازمان به منظور بررسی راهکارهای مقابله با این ویروس یک نشست فوری برگزاری می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، طارق جاسارویچ سخنگویسازمان جهانی بهداشتگفت: نشست فوری کارشناسان این سازمان روز سه شنبه برگزار خواهد شد.

وی افزود: از زمان شیوع ویروسکروناتا کنون کمیته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت چهار نشست برگزار کرده است. نخستین نشست این سازمان پیرامون علل شیوع ویروس کرونا، دسامبر گذشته برگزار شد.

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، ویروس کرونا ساختاری بسیار شبیه به ویروس سارس دارد که دستگاه تنفسی انسان را درگیر می کند.

ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی با شیوع گسترده موجب مرگ ۸۰۰ تن در سراسر جهان شد.

این ویروس باعثعفونت ریوی، تب و نارسایی کلیوی در انسان می شود البته تا کنون برای مقابله با این ویروس داروی مشخصی ارائه نشده است.

براساس آمار اعلام شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، از سپتامبر ۲۰۱۲ میلادی تا کنون ۴۹۶ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این ویروس در ابتدا در سال ۲۰۱۲ میلادی درعربستان سعودیشناسایی شد و تا کنون ۴۱۱ تن در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

اردن،مصر،لبنانوآمریکااز دیگر کشورهایی هستند که تا کنون این بیماری در آنجا شناسایی شده است.

ارسال نظر