|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۳۵

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: ۳۸.۳ درصد از علل وفات در سال ۹۲ مربوط به بیماریهای قلبی عروقی بوده است.

خبرگزاری ایرنا:مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: ۳۸.۳ درصد از علل وفات در سال ۹۲ مربوط به بیماریهای قلبی عروقی بوده است.

از سازمان ثبت احوال کشور، «علی اکبر محزون» با بیان اینکه تعداد ۳۷۲ هزار و ۸۹۷ رویداد وفات در سال ۹۲ به ثبت رسیده، افزود: بیماریهای قلبی عروقی، سرطان و تومورها، بیماریهای دستگاه تنفسی و حوادثغیرعمدی چهار عامل اول در علت ثبت وفات در سال ۹۲ بوده اند.

وی با بیان اینکه تعداد وفات ثبت شده در سال ۹۲ نسبت به سال قبل از آن ۱.۵ درصد رشد داشته، ادامه داد: استان های تهران، اصفهان و فارس رکورددار ثبت فوت به علت بیماریهای قلبی عروقی بوده اند.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت افزود: سرطان و تومورها بیشترین سهم علل فوت در استان های تهران، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی، بیماریهای دستگاه تنفسی بیشترین سهم علل فوت را در استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان و حوادثغیرعمدی بیشترین سهم علل فوت را در استان های فارس، خراسان رضوی و خوزستان داشته است.

محزون تصریح کرد، از کل اسناد فوت مربوطه، ۹۵.۹ درصد در مهلت قانونی(۱۰روز پس از وقوع فوت) اعلام و به ثبت رسیده است.

ارسال نظر