|
|
کدخبر: ۱۷۶۷۰۶

ازدواج شما هر چقدر هم که ازدواج موفقی باشد باز هم باید به آن عمق و معنای بیشتری ببخشید.

به گزارشافکارنیوز، خیلی ها با عشق ازدواج می کنند و فکر می کنند یک رابطه سالم، به خودی خود دنیایی کامل است و به هیچ تغییر و تحولی نیاز ندارد. بعضی از مردم، ازدواج را مانند درخت کاج می دانند و با این خیال که ریشه مستحکم و سالمی را در باغچه زندگی شان کاسته اند، دیگر سراغی از آن نمی گیرند؛ اما واقعیت این است که ازدواج درخت کاج نیست و به مراقبت و توجه دائمی نیاز دارد. یکی از این مراقبت ها که وظیفه آن برعهده هر دو طرف(زن و شوهر) قرار دارد «عمق بخشیدن به رابطه» است؛ زیرا همان طور که هر چه ریشه یک گیاه بیشتر در خاک نفوذ کند در برابر آسیب ها و حوادثمقاوم تر است، عمق بخشیدن به رابطه زناشویی نیز، آن را در برابر حوادثو اتفاق های پیش بینی نشده محافظت می کند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم با استفاده از راهکارهای زیر به رابطه زناشویی تان عمق بیشتری ببخشید:

۱. در مورد فعالیت های مشترک تان با هم تصمیم گیری کنید.

هر چه علایق و فعالیت های مشترک بیشتری با همسرتان داشته باشید، رابطه شما عمیق تر می شود، پس با هم تصمیم بگیرید و با هم آن را به انجام برسانید. در این تصمیم گیری ها نظر هر دو نفر باید در نظر گرفته شود. اگر تصمیم گیری ها یک طرفه صورت بگیرد و طرف دوم تنها مجری آن باشد، رابطه نه تنها عمیق تر نمی شود بلکه آسیب نیز می بیند. در یک رابطه سالم، پویا و زنده، همسران از طریق مشورت با یکدیگر در مورد علایق و فعالیت هایشان به تصمیمی مشترک رسیده و به این ترتیب، بعد و عمق بیشتری به رابطه شان می بخشند. رفتن به پارک، سینما، رستوران یا منزل دوستان و آشنایان، تماشای فیلم، رفتن به سفر، مواردی هستند که می توان درباره آنها با هم تصمیم گرفت.

۲. ارتباط عاطفی بیشتری با هم داشته باشید.

زن و مرد هر دو انسان هستند و بار عاطفی و وقایع زندگی را با هم تجربه می کنند. هر دو به یک اندازه به حمایت دیگری در برخورد با وقایع ناگوار یا تجربه روزهای نه چندان خوب احتیاج دارند. به همین دلیل هر چه بیشتر یکدیگر را در برخورد با طوفان های زندگی، حمایت و احساس یکدیگر را بیشتر درک کنند، زندگی زناشویی و رابطه عاطفی شان عمق بیشتری می یابد.

ایجاد عمق در رابطه عاطفی اغلب پس از پایان یافتن ماه عسل شروع می شود؛ چرا که در این دوران شیفتگی هورمونی کم رنگ شده و جنبه های واقعی شخصیت افراد نمود بیشتری می یابد. اینجاست که همسران متوجه می شوند طرف مقابل نیز مثل آنها انسانی است با جنبه های مثبت و منفی و خوب و بد بسیار. عمق بخشی عاطفی به رابطه در این دوران به افراد کمک می کند به خوبی و خوشی از آن دوران گذر کنند.

۳. معیارهای اخلاقی و ارزش گذاری مشترکی داشته باشید.

با ایجاد معیارهای اخلاقی دو طرفه بین خود و شوهرتان به رابطه تان عمق بیشتری ببخشید. منظور از معیارهای اخلاقی دو طرفه، باورهایی است که هر دو نفر به آن اعتقاد دارند و یا به آن احترام می گذارند. در یک رابطه سالم و پویا، زن و شوهر به راحتی افکار و احساسات، معیارهای اخلاقی و باورهایشان را با دیگری در میان گذاشته و امکان و توانایی برقراری رابطه فکر سازنده بین طرفین وجود دارد.

۴. نسبت به یکدیگر متعهد باشید.

تعهد، به رابطه زناشویی، عمق بیشتری می بخشد. منظور از تعهد داشتن، این است که هر دو قبول کنید در زندگی، رابطه تان در اولویت قرار دارد.
ازدواج موفق به راحتی و آسانی به دست نمی آید و همیشه و تحت هر شرایطی فرازونشیب های زیادی بر سر راه یک رابطه وجود دارد. تعهد و وفاداری همان رمزی است که با آن می توانید از همه مشکلات عبور کنید.

مهم است که یاد بگیرید علاوه بر متعهد بودن به یکدیگر، تحت هر شرایطی پشت یکدیگر را خالی نکنید. شما به شکل یک تیم عمل می کنید بنابراین هیچ شخص سومی نباید اتحاد شما را از بین ببرد.

نکته: همواره به خاطر داشته باشید که ازدواجی پایدار و موفق محسوب می شود که در آن، میان همسران رابطه ای عمیق وجود دارد؛ زیرا تنها در صورت عمیق شدن روابط عاطفی است که شیفتگی های زودگذر به مرحله صمیمیت می رسد.

به طور خلاصه، چهار گام ضروری در مسیر عمق بخشیدن به یک رابطه عبارتند از:

۱. در مورد فعالیت های مشترک مان با هم تصمیم می گیریم.
۲. سعی می کنیم ارتباط عاطفی عمیقی را با یکدیگر برقرار کنیم.
۳. با هم معیارهای ارزشی و اخلاقی یکسانی را برای زندگی تعریف می کنیم و هر دو به آن پایبند هستیم.
۴. نسبت به هم وفادار و متعهد هستیم.

نکته: پس فراموش نکنید که هر ازدواج و ارتباطی، نیازمند مراقبت و رسیدگی است. ازدواج شما هر چقدر هم که ازدواج موفقی باشد باز هم باید به آن عمق و معنای بیشتری ببخشید.

موفق باشید
راز / شماره ۴۴ / نیمه اول اردیبهشت ماه ۹۳ / صفحه ۶۸

ارسال نظر