|
|
کدخبر: ۱۷۸۱۲۵

به گزارش امید نیوز شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که یکی از نزدیکان شما در حالی که پیراهنی صورتی به تن کرده است مورد تحسین و توجه فراوان قرار گرفته باشد. اما هنگامی که شما نیز پیراهن همرنگ به تن می کنید نه تنها کسی شما را تحسین نمی کند، مورد تمسخر دوستانتان قرارمی گیرد. علت این است که هر رنگ پوست با رنگ های خاصی تناسب دارد که در ادامه خواهد آمد:

پوست های تیره:

افرادی که تیره پوست هستند معمولاً دارای چشمان و موهای مشکی یا قهوه ای تیره اند. این افراد باید لباسی را انتخاب کنند که با رنگهای تیره مغایرت داشته ب۱اشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعثجذابیت بیشتر آنان می گردد.
رنگهای مناسب این گروه عبارتند از: صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم طوسی روشن.
رنگهای نامناسب افرادی که پوستشان تیره است نیز: مشکی، قهوه ای تیره، فیروزه ای، سبزشمعی، قرمز تیره است.

اگر جزو این دسته افراد هستید از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولاً به عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی توان به طور کامل آن را کنار گذاشت، لذا سعی کنید به کارگیری آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.

پوست های معمولی(نه تیره و نه روشن):
افرادی که دارای چنین رنگ پوستی هستند می توانند تقریباً از هر رنگ لباس استفاده کنند. از آنجا که هر دو رنگ روشن و تیره می تواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو طیف رنگ می توان استفاده کرد ولی بهتر است برای جذابیت بیشتر پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد.

رنگهای مناسب این گروه عبارتند از: بژ، آبی، سورمه ای، گندمی، مشکی، صورتی رنگهای نامناسب نیز: مغزپسته ای، بنفش، قهوه ای تیره، قرمز است.
تنهارنگهایی را که در این گروه اصلاً نباید به کار برد، رنگهای نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباس زیتونی یا قهوه ای خودداری کنید.

پوست های روشن:
اینگونه افراد معمولاً موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی یا قهوه ای روشن است. رنگی مناسب این گروه است که با رنگ پوست تضاد داشته باشد.
رنگهای مناسب این گروه شامل: آبی ملایم، قهوه ای، بژ، آبی سیر، هر رنگی غیرسفید می شود. رنگهای نامناسب نیز: قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی است. در این گروه باید به طور کلی از رنگهای خشن و روشن استفاده نموده تا تضاد کافی با رنگ پوست به وجود آید. بکارگیری رنگهای گرم به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

ارسال نظر