|
|
کدخبر: ۱۷۸۳۱۳

۵ سال بعد انفجاری در آسمان رخ خواهد داد که پیش از این مشابه آن ۱۷۰۰ سال پیش از این رخ داده است.

به گزارش امیدنیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، پنج سال بعد، در سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد انفجاری بزرگ خواهیم بود که آخرین نمونه مشابه آن ۱۷۰۰ سال پیش رخ داده بود. دانشمندان پیش‌بینی می‌ کنند که این انفجار یکی از بزرگترین انفجار‌های آسمانی در تاریخ خواهد بود.

پروفسور «لاری مولنار» از بزرگترین ستاره‌ شناسان دانشگاه میشیگان طی چند سال گذشته مطالعات دقیقی را روی یک شیء غیرمعمول آسمانی انجام داد که در نزدیکی صورت فلکی Cygnus قرار دارد. این شیء آسمانی KIC ۹۸۳۲۲۲۷ نام دارد.

شیء مذکور حدود یک دهه قبل شناسایی شد و دانشنمندان به تازگی دریافتند این شیء نوعی ستاره دوگانه است که با تعریف علمی می توان از آن به عنوان دو ستاره متصل یاد کرد که در مدار یکدیگر حرکت می‌کنند و به گونه‌ ای به یکدیگر چسبیده‌ اند که جو میان آن ها فضا را شبیه به یک ستاره نمایش می‌دهد.

«دانیل نورد» از دانشمندان دانشگاه میشیگان این کشف را انجام داد و در دویست و نود و نهمین نشست سالانه «علوم ستاره‌شناسی آمریکا» اعلام کرد این دو ستاره در پایان عمر خود به سر می‌برند و سال ۲۰۲۲ میلادی با یکدیگر برخورد خواهند کرد تا زمینیان شاهد یکی از بزرگ ترین انفجار های آسمانی باشند.

ارسال نظر