|
|
کدخبر: ۱۷۸۶۶۸

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اجرای طرح ساماندهی کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی با بیش از ۵۰۰۰ دنبال‌کننده و الزام آنها به ثبت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش امیدنیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید مرتضی موسویان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد کانال تلگرامی که به صورت رسمی ثبت شدند دارای ۵۰۰۰ عضو بودند.

وی گفت: اجرای طرح ساماندهی کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی با بیش از ۵۰۰۰ دنبال‌کننده و الزام آنها به ثبت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار دارد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: کانال‌ها و گروه‌هایی که ثبت رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شوند مورد حمایت قرار می‌گیرند.

موسویان افزود: معافیت مالیاتی شبکه‌ها و گروه‌های مجوزدار از مزایای ثبت کانال‌ها در وزارت ارشاد است.

وی به دیگر مزایای ثبت کانال‌های در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی ثبت شده می‌توانند در صورت درخواست مجوز تأسیس واحد فرهنگی دیجیتال را از وزارتخانه دریافت کنند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌ریزی برای ساماندهی محتوای دیجیتالی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: سایت‌ها و وبلاگ‌ها نیز می‌توانند پس از انجام مراحل قانونی ازمزایای ذکر شده بهره‌مند شوند.

موسویان در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعداد کانال‌های تلگرامی موجود در کشور گفت: بر اساس آمار و برآورد های انجام شده بالغ بر ۱۱ هزار کانال‌ تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی بالای ۵۰۰۰عضو در سطح کشور است.

ارسال نظر