|
|
کدخبر: ۱۷۸۷۲۱

چندی پیش نسخه‌ی ۱۰.۹. ۰ اینستاگرام منتشر شد که توسط آن می‌توانید تا سقف ۱۰ عکس یا ویدیو را در قالب یک پست‌ منتشر کنید.

به گزارش امیدنیوز به نقل از زومیت با بروزرسانی جدید اینستاگرام که با شماره نسخه‌ی ۱۰.۹. ۰ منتشر شده است؛ از این پس می‌توانید به‌جای پست‌های همیشگی، یک آلبوم از چند عکس یا ویدیو را در قالب یک پست منتشر کنید. این پست‌ها که Multiple یا چندگانه نام دارند، می‌توانند تا سقف ۱۰ عکس یا ویدیو را در خود جای دهند و به‌صورت یک پست مستقل به کاربر نمایش داده شوند. کاربران با مشاهده‌ی این پست‌ها می‌توانند با کشیدن انگشت خود به سمت چپ‌، مانند گالری عکس‌ها یا ویدیوهای موجود در آن، پست را مرور کنند. برای مثال اگر قصد انتشار عکس‌های تولدتان را دارید، از این پس می‌توانید به‌جای چند پست جداگانه، تمام آن‌ها را در قالب یک پست Multiple منتشر کنید. با این کار هم آلبومی منسجم و منظم را در اختیار فالوورهای خود قرار داده‌اید و هم صفحه‌ی فید آن‌ها را بی‌دلیل و با عکس‌های پی در پی شلوغ نکرده‌اید. پیج‌های خبری مانند زومیت نیز در مراسم‌ مختلف مانند رونمایی از گلکسی اس ۸ دیگر مجبور به گلچین کردن یک عکس‌ نیستند و می‌توانند چند عکس از زوایای مختلف گوشی را در قالب یک پست به دید کاربران برسانند.

نمایش پست‌های Multiple مانند پست‌های عادی خواهد بود؛ اما یک نشانه‌ی کوچک که به‌نوعی بیانگر چندگانه بودن پست مورد نظر باشد، در آن‌ها وجود دارد. این نشانه به ۲ صورت طراحی شده است. اگر در صفحه‌ی فیدها هستید نشانه‌ی مورد نظر به‌صورت یک آیکون چندنقطه‌ای در زیر پست و در بین آیکون‌های کامنت و بوکمارک قرار خواهد گرفت(اسکرین‌شات بالا). اگر هم به پروفایل شخص مورد نظر مراجعه کرده‌اید یا در صفحه‌ی تصاویر لایک شده قرار دارید و پست‌ها را به‌صورت ردیف‌های سه‌تایی مشاهده ‌می‌کنید، این نشانه را به‌صورت یک آیکون چند‌پنجره‌ای درج‌شده روی پیش‌نمایش پست مشاهده خواهید کرد.

آموزش ارسال پست چندگانه

متأسفانه اینستاگرام شیوه‌ی عجیب و سؤال‌برانگیزی را برای ارائه‌ی بروزرسانی‌های خود در پیش گرفته است. در تمام اپلیکیشن‌ها حتی اپلیکیشن‌های غیرحرفه‌ای و درجه سه، ویژگی‌های جدید در یک نسخه‌ی جدید قرار می‌گیرند و سپس منتشر می‌شوند. کاربران نیز با نصب این بروزرسانی و به‌محض اجرا، به تمامی امکانات اضافه‌شده دسترسی پیدا می‌کنند. اما متأسفانه اینستاگرام مدت‌ها است که با نحوه‌ی ارائه‌ی بروزرسانی‌هایش کاربران را سردرگم می‌کند؛ به‌طوری که حتی با نصب نسخه‌ی جدید، کاربر باید روزها و حتی در مواردی هفته‌ها منتظر بماند تا بلکه یک‌ روز ویژگی جدید مورد نظر برای کشور یا به اکانت وی اضافه شود. برای مثال دو ویژگی اخیر اینستاگرام یعنی بستن کامنت‌ها و پخش ویدیوی لایو هنوز هم بعد از گذشت چندین هفته و با وجود آپدیت بودن برنامه، برای بسیاری از کاربران فعال نشده است. امکان ارسال پست‌های چندگانه نیز از این امر مستثنا نیست و احتمالا زمانی که این مطلب را می‌خوانید، هنوز قادر به ارسال چنین پست‌هایی نیستید‌؛ با این حال نحوه‌ی ارسال Multiple Post را به شما خواهیم گفت تا در آینده‌ای نزدیک از آن استفاده کنید.

اگر این قابلیت برای شما فعال شده باشد؛ از این پس در زمان ارسال پست، در کنار آیکون‌های Boomrang و Layout آیکون جدیدی به شکل پنجره مشاهده می‌کنید(اسکرین‌شات بالا). آن را لمس کنید تا حالت انتخاب چندگانه فعال شود. حال عکس‌ها یا ویدیوهای مورد نظرتان را تا سقف ۱۰ عدد، انتخاب و گزینه‌ی Next را لمس کنید. در این صفحه می‌توانید به‌صورت جداگانه با انتخاب هر عکس یا ویدیو، اموری مانند اعمال فیلترها و تگ کردن افراد را در اختیار داشته باشید. همچنین با لمس طولانی هر عکس یا ویدیو نیز می‌توانید ترتیب چینش آن‌ها را تغییر دهید. بعد از انجام این مرحله دوباره روی گزینه‌ی Next ضربه بزنید. باقی مراحل مانند پست‌های عادی خواهد بود، توضیحات یا کپشن مورد نظرتان را بنویسید و بعد از مشخص کردن موقعیت مکانی یا … مطلب مورد نظر را ارسال کنید. بدیهی است که ارسال پست به این سبک به‌خصوص در صورت استفاده از چند ویدیو، به زمان بیشتری برای آپلود نیاز خواهد داشت.

محدودیت‌ها و نکات منفی

یک لایک و یک کپشن برای هر پست چندگانه

شما در زمان ارسال یک پست Multiple می‌توانید افکت جداگانه و متفاوتی به هر عکس بدهید؛ اما تنها قادر به نوشتن یک کپشن برای آلبوم خواهید بود. در حال حاضر امکان نوشتن توضیحات اختصاصی برای هر اسلاید وجود ندارد و باید به یک توضیح کلی برای تمام عکس‌ها یا ویدیوهای داخل آلبوم بسنده کنید. همچنین کاربران تنها قادر به لایک کردن کلی آلبوم هستند و آپشنی برای لایک کردن مجزای عکس یا ویدیوهای داخل آلبوم ندارند.

ارسال «تنها» در قاب مربعی

متأسفانه در حال حاضر امکان ارسال پست‌های چندگانه در سایز آزاد وجود ندارد و پست خروجی، به سبک روزهای ابتدایی اینستاگرام تنها در سایز مربعی ارسال خواهد شد.

امکانات محدود در ادیت پست‌های چندگانه

در پست‌هایی که به‌صورت چندگانه منتشر می‌شوند نیز امکان ویرایش بعد از ارسال وجود دارد؛ اما محدودیت‌هایی در آن اعمال شده است. شما بعد از ارسال یک پست Multiple تنها می‌توانید توضیحات و موقعیت مکانی آن را تغییر دهید. موارد دیگر همچون تغییر در افراد تگ شده روی عکس، تغییر چیدمان و حتی حذف و اضافه کردن عکس‌های آلبوم امکان‌پذیر نخواهد بود. بنابراین بهتر است دقت بیشتری در زمان ارسال این پست‌ها به خرج دهید.

عدم نمایش پست‌های چندگانه برای ورژن‌های قبل از ۱۰.۹. ۰

نکته‌ی عجیبی که در رابطه با پست‌های چندگانه شاهد هستیم، عدم نمایش آن‌ها برای کاربرانی است که از نسخه‌های قبل ۱۰.۹. ۰ استفاده می‌کنند. این‌که نسخه‌های قدیمی قادر به Swipe کردن پست و مشاهده‌ی عکس‌های دیگر موجود در آلبوم نباشند کاملا طبیعی است؛ اما این موضوع که پست مورد نظر به‌طور کل برای کاربرانی که از نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند نمایش داده نشود، امری عجیب از سوی اینستاگرام است. این موضوع به این معنا است که اگر از نسخه‌های قبل از ۱۰.۹. ۰ استفاده می‌کنید، حتی روحتان هم از پست‌های چندگانه‌ای که فالوینگ‌های شما منتشر می‌کنند باخبر نخواهد شد. شاید بهتر بود اینستاگرام آپدیت خود را طوری برنامه‌ریزی می‌کرد که پست چندگانه برای نسخه‌های قدیمی‌تر نیز با پیامی مبنی بر «عدم پشتیبانی این نسخه از نمایش این پست» نمایش داده می‌شد تا هم کاربر متوجه ارسال پست توسط فرد مورد نظر شود و هم اقدام به بروزرسانی اینستاگرام خود کند.

دانلود مخصوص اندروید

ارسال نظر