|
|
کدخبر: ۱۷۸۷۴۶

معاون توسعه فناوری مرکز ملی فضایی ایران گفت: در آینده نزدیک ارسال انسان به فضا از روش های دیگر و با مشارکت کشورهای مطرح دنیا صورت می‌پذیرد.

به گزارش امیدنیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید جلال موسوی معاون توسعه فناوری مرکز ملی فضایی ایران با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال ۹۶ اظهار داشت: یکی از دلایل مهم سازمان فضایی ایران برای سال ۹۶ پرتاب دو ماهواره در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین است.

وی بیان کرد: ماهواره دوستی در اوایل سال آینده به وسیله ماهواره " بر سفیر " پرتاب می‌شود. همچنین ماهواره طلوع قرار است به وسیله ماهواره " بر سیمرغ " برای اولین بار پرتاب و در یک مدار عملیاتی قرار گیرد تا از این ماهواره بهره های سنجشی - مخابراتی صورت گیرد.

موسوی ادامه داد: این ماهواره عملیاتی کاربردهای گوناگونی دارد و با هدف توسعه فناوری و کارهای سنجش از راه دور انجام می‌شود و وظیفه ماهواره طلوع توسعه کاربری و بهره برداری در حوزه های مختلفی مانند محیط زیست، کشاورزی، بلایای طبیعی و اکتشافات شهری است.

وی تاکید کرد: ماهواره های سنجش از راه دور به وسیله پرتاب‌گر سیمرغ در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار می‌گیرد.

معاون توسعه فناوری مرکز ملی فضایی ایران یادآور شد: بحثفرستادن انسان زنده به فضا در مسیر دیگری قرار گرفته و قرار است این اقدام با استفاده از ظرفیت سایر کشورهای دنیا انجام شود.

ارسال نظر