|
|
کدخبر: ۱۷۸۹۵۲

در اینجا قفل هوشمندی را به شما معرفی می کنیم که متعلق به بیش ۳۰۰ سال پیش است. این قفل یک شمارنده دارد که به شما تعداد دفعاتی که در باز شده را نشان می دهد، توسط قفل ساز انگلیسی «جان ویلکس» در سال ۱۶۸۰ ساخته شده است.

به گزارش امیدنیوز به نقل از برترینها ما در عصری زندگی می کنیم که در امنیت غرق شده ایم، از کدهای عبور بااثرانگشت گرفته تا سیستم های ورودی بدون کلید. اما مبادا فکر کنید سیستم امنیت خانه چیز جدیدی است، در اینجا قفل هوشمندی را به شما معرفی می کنیم که متعلق به بیش ۳۰۰ سال پیش است. این قفل یک شمارنده دارد که به شما تعداد دفعاتی که در باز شده را نشان می دهد، توسط قفل ساز انگلیسی «جان ویلکس» در سال ۱۶۸۰ ساخته شده است. این قفل برنجی و فولادی زیبا، اکنون در مجموعه موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن برای حفاظت ساخته شده است.

این قفل برای در یک اتاق خصوصی که کسب و کارهای مهم روی می دهد یا اشیای باارزش نگهداری می شود طراحی شده تا در همه شرایط حداکثر امنیت را فراهم کند. این قفل چگونه کار می کند؟ مردی که اشاره گر را نگه می دارد کلید همه چیز است. وقتی دکمه کوچکی که کنار پایش قرار دارد را فشار دهید سوراخ قفل آشنا می شود. پیچ در وقتی که کلاهش را کج کنید حرکت می کند و همزمان با پیچاندن دستگیره، موجب می شود قفل به سرعت باز شود. هربار که قفل در باز می شود، دیسک شماره گذاری شده می چرخد و اشاره گر مرد تعداد دفعاتی که قفل باز شده را نشان می دهد. بازیابی شمارشگر با فشار دادن دکمه ای که روی ژاکت مرد قرار دارد ممکن است. مکانیزم از یک سیستم حفاظتی دوبل استفاده می کند که اغلب این روزها اعمال می شود. استفاده از کلید همراه با اقدامات پیچیده یک لایه امنیت به قفل اضافه می کند. یک نسخه دیگر از این قفل در موزه امپراتوری آمستردام وجود دارد.

قفلی هوشمند با قدمتی ۳۰۰ ساله! / عکس

ارسال نظر