|
|
کدخبر: ۱۷۹۲۴۷

همه ما می دانیم که غذا دریچه ای به سوی فرهنگ است و اولین وعده غذایی روز اهمیت شگفت آوری در بسیاری نقاط دنیا دارد. البته در بسیاری کشورها، مدرنیزه شدن موجب کاهش وعده های غذایی غنی شده که صبح مصرف می شود.

به گزارش امیدنیوز به نقل از برترینها شما صبحانه چه می خورید؟ جوابی که به این سوال ساده می دهید درواقع چیزهای زیادی درباره سنت های کشور شما به ما می گوید. همه ما می دانیم که غذا دریچه ای به سوی فرهنگ است و اولین وعده غذایی روز اهمیت شگفت آوری در بسیاری نقاط دنیا دارد. البته در بسیاری کشورها، مدرنیزه شدن موجب کاهش وعده های غذایی غنی شده که صبح مصرف می شود. صبحانه می تواند تفاوت های جزئی در مناطق مختلف یک کشور داشته باشد اما چه صبحانه درست مانند ناهار و شام باشد و چه ظرف ویژه خودش را داشته باشد، مهم ترین وعده روز است که طراحی شده تا روزتان را به بهترین نحو آغاز کنید.

پاکستان


اگرچه این صبحانه در بسیاری مناطق هند هم مصرف می شود، الوپاراتا نوعی خمیرسیب زمینی پخته شده روی تاوای داغ با کره یا روغن است و اغلب با کره، ترشی یا انواع سس تند سرو می شود.

مکزیک


مکزیکی ها صبحانه را بسیار جدی می گیرند. در حقیقت بعضی ها مکزیکوسیتی را یکی از بهترین شهرهای صبحانه در سراسر جهان می دانند. آن ها تورتیلای سرخ شده با سالسای سبز یا قرمز می خورند. مرغ خرد شده و حبوبات نیز اغلب به آن اضافه می شود.

چین


صبحانه در چین بسیار متنوع است اما خمیرهای ترد سرخ شده ای به نام تیائو که دونات چینی نیز به آن ها گفته می شود در سراسر آسیای جنوب شرقی در دسترس هستند. مردم اغلب آن ها را با شیرسویای گرم یا کایو مصرف می کنند.

ایتالیا


ایتالیایی ها عاشق صبحانه سریع و ساده و شیرین هستند. کاپوچینوی کلاسیک یا اسپرسو همراه با کورنتو به صورت ساده یا با مربا، شکلات و کرم شیرینی خورده می شود.

جامائیکا


اکی و ماهی شور صبحانه ملی جامائیکاست. اکی میوه ای است که از غرب آفریقا در قرن ۱۸ وارد جامائیکا شد و وقتی پخته می شود طعم و مزه تخم مرغ نیمرو را دارد و همراه با پیاز، گوجه و ادویه سرو می شوند. گاهی برنج و نخودفرنگی هم در کنار این ها خورده می شود.

کلمبیا


چانگوآ، سوپ شیر و تخم مرغ، صبحانه محبوب آن هاست که اغلب همراه با نانی به نام کالادو که در سوپ نرم می شود خورده می شود.

اوکراین


این صبحانه نه تنها در اوکراین، بلکه در روسیه، بلاروس، لیتوانی و صربستان نیز خورده می شود. کوارک، یک پنیر تازه همراه با کرم و مربای شیرین صبحانه اوکراینی هاست.

اسپانیا


صبحانه اسپانیایی ها نان و گوجه است و قطعاتی از نان همراه با سیر، گوجه و روغن زیتون صبحانه ساده و موثر مردم این کشور است.

ایسلند


هیچ چیز مثل یک کاسه سوپ بلغور جو در زمستان های ایسلندی سرد نمی چسبد. این غذا اغلب با کره، شکر قهوه ای یا کشمش خورده می شود.

آلمان


گوشت، پنیر همراه با انواع نان و مربا صبحانه مردم آلمان است.

ایرلند


یک صبحانه کامل در ایرلند اختلاف کمی با صبحانه انگلستان و اسکاتلند دارد و شامل تخم مرغ، لوبیای پخته، نان سوسیس، گوجه و قارچ سرخ شده می شود.

ارسال نظر