|
|
کدخبر: ۱۷۹۵۶۱

«کنسل» اپلیکیشنی برای خرید و فروش کتاب‌های دست دوم است که در آن می‌توانید کتاب‌های دست دوم را پایین‌تر از قیمت اصلی خریداری کنید یا کتاب‌هایی را که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید، بفروشید.

به گزارش امیدنیوز به نقل از زومیت در چند سال اخیر شاهد فرهنگ‌سازی‌ بسیاری در زمینه‌ی تشویق مردم به خواندن کتاب بوده‌ایم. این روزها چه در تلویزیون و چه در روزنامه‌ها و بیلبوردهای تبلیغاتی شاهد پیام‌هایی از تأثیر مثبت کتاب‌خوانی هستیم؛ اما همچنان استقبال مردم از کتاب‌ها، به‌خصوص کتاب‌های غیر درسی کم است و فاصله‌ی بسیاری تا آنچه باید باشد، وجود دارد. «کنسل» اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که می‌تواند تأثیر مثبتی در کتاب‌خوان شدن مردم بگذارد؛ به‌ویژه افرادی که دوری از کتاب‌ها را به دلیل قیمت بالای آن‌ها می‌دانند. یک اپلیکیشن رایگان در سبک دیوار و شیپور، با این تفاوت که در آن فقط کتاب خرید و فروش می‌شود. در این برنامه نیز مانند دو اپلیکیشن نامبرده، هم می‌توانید کتاب‌های دست دوم مختلف را با قیمت‌های کمتر خریداری کنید و هم می‌توانید کتاب‌هایی را که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید، با قیمت پایین‌تر بفروشید. البته فروش کتاب در این برنامه لزوما به دلیل بحثاقتصادی نیست بلکه می‌توانید با نیت کمک به قشری که توانایی خرید کتاب‌های درسی یا غیر درسی ندارند، کتاب‌های خود را با قیمت‌های پایین برای فروش قرار دهید تا کاربران دیگر را تشویق به خرید و خواندن آن کتاب کنید.

عملکرد «کنسل» بسیار ساده و روشن است. کافی است وارد برنامه شوید تا با لیستی از کتاب‌های مختلف و قیمتی که فروشنده برای آن مشخص کرده است، مواجه شوید. در بالای صفحه کادری برای جستجو قرار داده شده است تا بتوانید با سرچ کلمات مرتبط با کتابی که به دنبال آن هستید، آن را به شکل سریع‌تری پیدا کنید. اگر قصد خرید آسان‌تر یا حضوری دارید نیز می‌توانید در همین بخش شهر خود را وارد کنید تا تنها فروشندگانی به شما نمایش داده شوند که در شهر شما قرار دارند.

«کنسل» دارای یک بخش موضوعی نیز هست که در آن می‌توانید کتاب‌های موجود را در دسته‌بندی‌های مختلف مشاهده کنید. کتاب‌های درسی دانشگاهی، کتاب‌های درسی مدرسه و کنکور، کتاب‌های مربوط به زبان، کتاب‌های غیر درسی و کتاب‌های حوزوی سردسته‌های اصلی بخش موضوعی هستند که با مراجعه به هرکدام، می‌توانید زیرمجموعه‌های جزئی‌تر را نیز مشاهده کنید. برای مثال با ورود به بخش کتاب‌های غیر درسی، موضوعاتی همچون ادبیات، تاریخی، دینی، کامپیوتر، روانشناسی، کودک و نوجوان، هنر و‌… را مشاهده خواهید کرد. البته لازم به ذکر است که این دسته‌بندی‌ها از قبل و توسط سازندگان برنامه ساخته شده‌اند؛ بنابراین ممکن است برخی از آن‌ها حاوی هیچ کتابی نباشند.

با ورود به هر دسته‌بندی، کتاب‌های موجود در آن نمایش داده می‌شوند. هر کتاب دارای یک صفحه‌ی اختصاصی است که در آن می‌توانید اطلاعات جامعی درباره‌ی کتاب مورد نظر به دست آورید. عکس نمونه، نام و موضوع کتاب، شهر فروشنده و قیمت موارد ثابتی هستند که در رابطه با هر کتاب نمایش داده می‌شوند. اطلاعات تکمیلی دیگری نیز مانند سال چاپ، ناشر، نویسنده و البته میزان کیفیت کتاب(در حد نو یا‌…) وجود دارند و در صورتی که فروشنده آن‌ها را مشخص کرده باشد، به شما نمایش داده خواهند شد. در بخش انتهایی صفحه، اطلاعات تماس فروشنده قرار دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها، با او تماس بگیرید و کتاب مورد نظر را خریداری کنید.

تعداد و تنوع موضوعی کتاب‌های موجود در «کنسل» اگرچه ایده‌آل نیست؛ اما در حد یک اپلیکیشن نوپایی که به‌صورت مستقل توسط چند دانشجو ساخته شده، قابل قبول است. ضمن آنکه باید توجه داشت کم یا زیاد بودن تعداد و تنوع کتاب‌های موجود در «کنسل» بستگی مستقیم به کاربرانی دارد که اقدام به فروش کتاب‌های خود در برنامه می‌کنند و از آنجایی که کتاب و کتاب‌خوانی جزو اولویت‌های بسیاری از افراد نیست، طبیعی است که برای شاخ و برگ گرفتن «کنسل» نیاز به زمان وجود دارد.

برای دانلود می‌توانید از مایکت، کافه بازار یا پلی‌استور(لینک پایین) استفاده کنید.

ویژگی‌ها

طراحی استاندارد و گویای رابط کاربری
امکان خرید کتاب‌های دسته دوم با قیمتی پایین
امکان فروش کتاب‌هایی که دیگر به آن نیاز ندارید
وجود کتاب‌های درسی و غیر درسی


دانلود اپلیکیشن از پلی‌استور

ارسال نظر