|
|
کدخبر: ۱۷۹۸۳۸

زینک ماده ای است که کمبود آن در بدن نشانه هایی را ایجاد می کند. روی بر سلامتی پوست، مو، دندان و ناخن ها اثر می گذارد و سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

روی یا زینک، یکی از موادمعدنی ضروری برای بدن است که در مایعات، بافت ها و ارگان ها یافت می شود. زینک برای رشد طبیعی، سلامت استخوان ها، تنظیم خلق و خو، تثبیت غشای سلولی، تکثیر سلول ها، رشد و تکامل دستگاه تولید مثل، تقویت ایمنی، تنظیم اشتها و حس چشایی و بویایی، تسریع التیام زخم و سلامت پوست لازم است. از آنجا که بدن قادر به ذخیره سازی زینک نیست، ممکن است کمبود زینک ایجاد شود.
براساس پژوهش ها زینک بر فعالیت بیش از ۳۰۰ آنزیم بدن موثر است که این آنزیم ها باعثایجاد واکنش های بیوشیمیایی در بدن می شوند.
آمار های سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد بیش از ۳۱ درصد از مردم در سراسر جهان دچار کمبود زینک هستند که به ویژه در مادران باردار می تواند سبب ابتلای جنین به انواع بیماری ها، نقص مادرزادی و زایمان زودرس شود.
گیاهخواران از جمله افرادی هستند که بیشتر از دیگران در معرض کمبود ماده معدنی زینک در بدنشان قرار دارند، زیرا به دلیل تنوع غذایی خاص خود دارای میزان بالای اسید فیتیک(phytic acid) دربدن خود هستند که مانع جذب زینک می شود؛ فیتیت در خوراکی هایی همچون گندم کامل، حبوبات و دانه های روغنی وجود دارد. خواص زینک برای بدن

برخی بیماری ها از جمله اگزما و پسوریازیس هم با افزایش گردش خون سلولی سبب کمبود زینک در بدن می شوند، مصرف نکردن و یا کمبود مصرف غذا های حاوی گوشت قرمز نیز می تواند باعثکاهش زینک در بدن شود، زیرا جایگزین های گوشت قرمز حاوی مقدار بسیار کمی زینک هستند.
کمبود زینک همچنین سبب سرماخوردگی، دیر خوب شدن زخم ها، خستگی و حتی ناباروری در افراد می شود.
از جمله نشانه های کمبود زینک در بدن می توان موارد زیر را نام برد.
ریزش و کم پشتی مو های سر، وجود نقطه های سفید بر روی ناخن ها، وجود آکنه و جوش صورت در محل چانه، کدر شدن رنگ دندان ها، سفید شدن پوشش روی زبان، بوی دهان نامطبوع، التهاب لثه، بروز زخم در دهان و لثه ها، تب خال، پوکی و نرمی استخوان از مهمترین این نشانه ها است.
بر این اساس کارشناسان به افراد توصیه می کنند مواد غذایی به ویژه پروتئین حیوانی شامل گوشت گاو، گوسفند، مرغ و ماهی های روغنی در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشند.
از جمله دیگر خوراکی های حاوی زینک می توان قارچ، پنیر، بادام، اسفناج و سیر را می توان نام برد.
براساس پژوهش ها زنان در سنین باروری حداقل باید روزی ۴۰ گرم گوشت قرمز مصرف کنند تا دچار کم خونی و کمبود زینک نشوند.
کارشناسان مهم ترین منبع تامین زینک به جز مواد غذایی طبیعی را در مکمل های تغذیه ای می دانند که با نظارت پزشک و انجام آزمایش خون می تواند برای رفع نیاز بدن به این ماده ضروری مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار