|
|
کدخبر: ۱۸۰۳۰۲

معاون وزیر راه و شهرسازی استان لرستان گفت: امیدواریم بر اساس اولویت‌بندی که در بحث توسعه آزادراه‌ها انجام داده‌ایم بتوانیم تا پایان سال 97 و یا اوایل سال 98 قطعه خرم‌آباد تا بروجرد که گلوگاه اصلی استان لرستان است را به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود خیرالله خادمی ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان دورود که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: عملیات اجرایی تمام کریدورهای ارتباطی از استان لرستان به سمت سایر استان‌ها به‌صورت چهار خطه در حال انجام است.

وی افزود: در 30 طرح ریلی که در سطح کشور کار می‌شود دو طرح ریلی در استان لرستان در حال انجام است که طرح ریلی دورود به سمت خرم‌آباد یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی کشور است که با روند خوبی کار می‌شود و دیگری پروژه آزادراه است که از بین حدود هشت الی 9 محور آزادراهی کشور یکی از مهم‌ترین محورهای آزادراهی در استان لرستان حدفاصل خرم‌آباد به بروجرد و سپس به اراک به طول 135 کیلومتر است که با روند بسیار خوبی در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی استان لرستان عنوان کرد: امیدواریم بر اساس اولویت‌بندی که در بحث توسعه آزادراه‌ها انجام داده‌ایم بتوانیم تا پایان سال 97 و یا اوایل سال 98 قطعه خرم‌آباد تا بروجرد که گلوگاه اصلی استان است را تحویل دهیم.

وی بیان کرد: قرارداد پروژه آزادراه حدود هزار و 200 میلیارد تومان است که پیشرفت فیزیکی حدود 65 درصدی دارد و با روند خوبی در حال انجام است و جزئی از کریدور شمال به جنوب کشور محسوب می‌شود که در اولویت است.

خادمی تصریح کرد: امسال 20 کیلومتر از داران به سمت الیگودرز کار انجام شد، دولت نقدینگی ریالی ندارد و حدود پنج سال است که این پروژه آغازشده است که اسناد خزانه داده می‌شود و تا اواخر خردادماه هرکسی سند را انتقال دهد اسناد خزانه دریافت می‌کند.

ارسال نظر