|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۸۵

فرمانده جدید قرارگاه پدافند هوایی صبح امروز رسماً معارفه شد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم ، مراسم تودیع امیر سرتیپ اسماعیلی فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی و معارفه امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد به عنوان فرمانده جدید این قرارگاه صبح امروز در ستاد قرارگاه پدافند هوایی برگزار شد.

بیشتر بخوانید

فرمانده جدید قرارگاه پدافند هوایی منصوب شد + متن حکم

در این مراسم، جمع زیادی از فرماندهان عالی رتبه نظامی حضور دارند.

سوابق فرمانده جدید قرارگاه پدافند هوایی

امیر سرتیپ ستاد علیرضا صباحی فرد در تاریخ یکم فروردین 1342 در شهر قم به دنیا آمد و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم در همان شهر ادامه داد.

وی در مبارزات ملت مسلمان ایران بر علیه رژیم طاغوت حضور فعال داشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مورخه 26/3/63 در نیروی هوایی استخدام و پس از طی دوره دانشجویی و تخصصی عملیات زمین به هوا فارغ التحصیل شد.

امیر صباحی فرد بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به صورت داوطلبانه به منطقه عملیاتی امیدیه اعزام و تا پایان جنگ تحمیلی در این یکان خدمت کرد که طی مدت مذکور بارها با هواپیمای دشمن بعثی درگیری مستقیم داشته و موفق به انهدام 5 فروند هواپیمای دشمن و اسارت 3 خلبان عراقی شد.

وی در تاریخ 29/2/76 دوره عالی رسته‌ای را در فرماندهی آموزش‌های هوایی شهید خضرائی به پایان رساند، همچنین در مورخه 19/12/92 دوره دانشگاه فرماندهی و ستاد (دافوس) را با موفقیت طی کرد. هم اکنون هم در حال سپری کردن دوره دکتری مرکب مشترک است.

فرمانده جدید قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) آجا در طول خدمت دارای 69 مورد تشویقی بوده و تا کنون در مشاغل حساس فرماندهی از جمله فرمانده یگان‌های پدافندی مناطق عملیاتی نفت خیز گچساران و پازنان در زمان جنگ تحمیلی، رئیس پست فرماندهی- فرمانده آتشبار اسکایگارد- فرمانده یگان ولایت و انجام ماموریت‌ها در سفرهای فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) به استان‌های مختلف کشور به عنوان فرمانده طرح ولایت، فرمانده گردان زمین به هوای تهران، فرمانده یگان پدافندی شهید مطهری، فرمانده گروه پدافند هوایی شهید ستاری، جانشین فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال، فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال و جانشین فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) آجا عهده دار بوده و در این خصوص منشا خدمات ارزنده ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

امیر صباحی فرد به جهت شایستگی و توانمندی به پیشنهاد فرمانده کل آجا و تصویب مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا(مدظله العالی) از مورخه 8/3/97 به عنوان فرمانده قرارگاه پدافند هوایی منصوب شد.

ارسال نظر