|
|
کدخبر: ۱۸۱۲۳۰

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور،گفت: در دو تاسه روز آینده برای شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در منطقه زابل پیش بینی شده است.

مسعود حقیقت روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: همچنین از بعد ازظهر امروز و طی فردا احتمال خیزش گرد و خاک در مناطق جنوب غرب کشور وجود دارد.
وی اظهار داشت: امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطق شمال غرب ، دامنه های غربی و مرکزی البرز در استان های زنجان ، قزوین ، تهران، البرز ، مناطقی از شمال شرق و مرکز کشور رگبار باران ، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: همچنین این وضعیت برای روزهای جمعه ( فردا) و شنبه هفته آینده در ارتفاعات غرب و دامنه های غربی و مرکزی انتظار می رود و توقع داریم در مناطق البرز ناپایداری داشته باشیم.

*** افزایش دما در مناطق شمالی
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: شنبه و یکشنبه هفته آینده در سواحل و نوار شمالی دما گرمتر از حد معمول خواهد شد که پیش بینی می شود شنبه دمای هوا در رشت 30 و ساری به 31 برسد که روز یکشنبه دو تا سه درجه گرمتر خواهد شد.

*** توصیه های هواشناسی
حقیقت افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دما در نوار شمالی کشور ، شالیکاران مراقب شالیزارها باشند و آبیاری را به صورت منظم انجام دهند، همچنین گلخانه داران نسبت به تهویه مناسب گلخانه ها اقدام کنند.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
وی گفت: کمینه امروز صبح دمای تهران 22 درجه بود و بیشینه دمای امروز به 33 درجه می رسد ، بیشنبه دمای روز گذشته پایتخت 32 بود، فردا ( جمعه ) 33 و پس فردا ( شنبه ) به 34 درجه خواهد رسید.
حقیقت اظهار داشت: امروز صبح فرودگاه اردبیل با 4 درجه بالای صفر خنک ترین و دیروز دلگان در استان زاهدان ، ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان و بندر دیر در استان بوشهر با 46 درجه گرمترین نقاط کشور بودند.
 

ارسال نظر