|
|
کدخبر: ۱۸۳۵۸۲

محمدعلی سعیدعسگری صبح امروز درخصوص وضعیت سیلاب اخیر در شهرستان آق‌قلا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه اکنون هیچ خطری شهرستان آق‌قلا را تهدید نمی‌کند و مردم نگران نباشند.

وی درخصوص سیل در شهرستان آق‌قلا تصریح کرد: از 48 ساعت گذشته که سرریز سد در شهرستان آق‌قلا افزایش یافت و آب بیشتری به سد منطقه وارد شد و رواناب‌های زیادی شکل گرفت نیروهای امدادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هلال‌احمر، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروهای جهادی و تمام ارگان‌های دولتی در منطقه آق‌قلا حاضر شدند.

فرمانده تیپ 230 استان گلستان ابراز کرد: در خصوص سیلاب شهرستان آق‌قلا جلسه‌ای توسط ستاد بحران استانداری گلستان در شب گذشته در فرمانداری شهرستان آق‌قلا برگزار شد و تا پاسی از شب نیز استاندار گلستان در تمام منطقه شهرستان آق‌قلا که خطر بروز سیلاب احساس می‌شد حضور داشتند و خوشبختانه در حال حاضر خطری متوجه شهرستان آق‌قلا نیست.

عسگری خاطرنشان کرد: فعالیت‌هایی از دو روز گذشته در این منطقه در حال انجام است از جمله اقدامات سپاه پاسداران برای ایجاد و بازسازی کانال‌های انحرافی با استفاده از بیل‌های مکانیکی است.

وی با بیان اینکه رواناب از دو نقطه وارد منطقه آق‌قلا شد، ابراز کرد: ورود رواناب به منطقه آق‌قلا  باعث شکسته‌شدن سیل‌بند در این منطقه شد و خوشبختانه از شب گذشته در حال بازسازی سیل‌بند بودند و به احتمال زیاد اکنون کار بازسازی سیل‌بند به اتمام رسیده است.

فرمانده تیپ 230 گلستان با اشاره به اینکه اسکان اضطراری توسط جمعیت هلال‌احمر برای مردم آسیب‌دیده شهرستان آق‌قلا ایجاد شد، اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعزام کمرشکن، نیروهای امدادی و ماشین‌های سنگین در کنار مردم سیل‌زده شهرستان آق‌قلا بودند و کمک‌های مردمی را ارسال کردند.

 

ارسال نظر