|
|
کدخبر: ۲۱۰۵۰

بر اساس مطالعات یک موسسه تحقیقاتی، آمریکایی ها بیش از شهروندان هر کشور دیگری در دنیا با تلفن همراه صحبت می کنند.

به گزارشامیدبه نقل از مهر،بر اساس مطالعات یک موسسه تحقیقاتی، آمریکایی ها بیش از شهروندان هر کشور دیگری در دنیا با تلفن همراه صحبت می کنند.

امروزه تلفن های همراه بیش از یک تلفن ساده عمل می کنند؛ آنها رایانه های کوچکی هستند که ویژگی های بسیاری دارند که برقراری تماس فقط یکی از آنهاست.

بر اساس اعلام موسسه استاتیستا، زمانی که ما با تلفن های همراهمان صرف می کنیم، طی چند سال اخیر به شدت افزایش یافته است. با این حال، مدت زمانی که صرف حرف زدن با تلفن می شود رو به کاهش است.

در آمریکا که مردم آن زمان بیشتری را صرف حرف با تلفن همراه می کنند تعداد دقایق گفتگو در هر مشترک تلفن همراه نسبت به اوج این میزان در سال ۲۰۰۷،۲۰ درصد کاهش یافته است.

به طور متوسط آمریکایی ها، ۳۵۶ دقیقه در ماه در سال ۲۰۱۱ تماس تلفنی برقرار کرده اند این در حالی است آلمانی ها در ماه فقط ۷۸ دقیقه با تلفن همراه صحبت کرده اند.

در این بررسی مدت زمانی که مشترکان تلفن همراه در ۱۰ کشور مختلف در سال ۲۰۱۱ با تلفن همراه به گفتگو نشستند نشان داده شده است.

بر اساس این بررسی پس از آمریکا، کانادا با فاصله نزدیکی در رتبه دوم قرار گرفته و پس از آن ترکیه، نروژ و فرانسه به ترتیب با ۱۸۸،۱۸۴ و ۱۲۸ دقیقه در ماه سوم، چهارم و پنجم هستند.

ایتالیا با ۱۱۸، اسپانیا با ۱۱۵ و ژاپن با ۹۱ دقیقه در ماه در رتبه های ششم تا هشتم هستند و در انتهای این فهرست نیز آلمان با ۷۸ دقیقه در ماه قرار دارد.

در آمریکا که مردم آن زمان بیشتری را صرف حرف با تلفن همراه می کنند تعداد دقایق گفتگو برای هر مشترک تلفن همراه، از اوج این میزان در سال ۲۰۰۷،۲۰ درصد کاهش یافته است.

برقراری تماس های زیاد در سال ۲۰۰۷ اتفاقی نبود چرا که نخستین آیفون ها در همین سال به بازار آمدند و شیوه تعامل ما را با تلفن هایمان برای همیشه تغییر دادند.

شبکه های بی سیم سریع تر، کاربران را به استفاده از سیستم های ارتباطی صوتی و خدمات پیغام مانند اسکایپ، فیس تایم و واتس آپ تشویق کرده و حامل های بی سیم موجب کاهش مکالمات صوتی بر حسب دقیقه شده اند.

ارسال نظر