|
|
کدخبر: ۲۱۲۴۲

تمرینات ورزشی برای سلامت قلب مفید است.

به گزارشامید، مطالعه ای تازه نشان داد بیماران قلبی خوش بین و سرزنده بیش از سایر بیماران فاقد بینش مثبت زندگی خواهند کرد، شاید به این دلیل که اغلب فعال تر هستند. محققان با نظرسنجی از مبتلایان به بیماری شریان های کرونری دریافتند کسب امتیاز بالا در سنجش میزان مثبت اندیشی نشان می دهد فرد بصورت منظم ورزش کرده و در نتیجه خطر مرگ خود را در ۵ سال آتی کاهش می دهد.

«ریچارد سولان» که در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا به مطالعه عوامل خطر در بیماری های قلبی می پردازد، در این باره می گوید: «این یافته احتمال ارتباط بین احساس مثبت و تمامی عوامل مرگ و میر را تقویت می کند.»

به گفته محققان مطالعات پیشین نیز به ارتباط میان داشتن بینش مثبت و وضعیت قلبی بهتر پی برده بودند، اما هنوز نمی توان توضیحی مناسب برای این ارتباط ارایه داد.

«جولیا بوئم» از دانشگاه چپمن در کالیفرنیا می گوید: «شواهدی هست که نشان می دهد حتی در بین افرادی که از پیش به بیماری قلبی و دیابت مبتلا بوده اند نیز آن دسته که شادترند نتایج درمانی بهتری بدست می آورند.» وی می گوید: «رفتارهای سالم مانند ورزش کردن یکی از توضیحات ممکن برای چنین ارتباطی خواهد بود. برخی محققان مکانیسم دیگری را مطرح می کنند. به این صورت که خوش بینی، وضعیت روانشناختی بدن و سلامت قلب را تحت تاثیر قرار می دهد.»

پدرسن می گوید: «ما نمی دانیم که کدام اول می آید.(مانند قضیه مرغ و تخم مرغ)! بنابراین نمی توان درباره رابطه علیت این دو به نتیجه ای رسید. آیا تمرین ورزشی باعثافزایش احساس مثبت می شود یا این احساس مثبت است که به انجام بیشتر تمرینات ورزشی منجر می گردد، یا هر دوی این ها؟»

فارغ از این مسایل، باید گفت که تمرینات ورزشی برای سلامت قلب مفید است.

ارسال نظر