|
|
کدخبر: ۲۵۵۶۶

آرونیما سین ها، والنتینا ترشکوا و… از جمله افرادی بوده اند که در شاخه های مختلف تبدیل به اولین شده اند. نام این افراد برای اولین بودنشان در تاریخ ثبت شده است.

به گزارشامید، اولین بودن در هر کاری می تواند جذاب باشد البته خطرهای خود را دارد. اولین شدن در رشته های مختلف نیاز به مهارت دارد و البته این عمل می تواند باعثماندگاری نام آن فرد در تاریخ شود. در طول تاریخ مردانی بوده اند که نام خود را به عنوان اولین ثبت کرده اندکه در ادامه با برخی از جالب ترین آن ها آشنا خواهید شد.

** آرونیما سین ها


سال ۲۰۱۳ همزمان شده است با شصتمین سالگرد فتح کوه اورست برای اولین بار و یک خانم هندی در این سال باردیگر تاریخ را با کمی تفاوت تکرار کرد. " آرومینا سین ها " که بازیکن تیم ملی والیبال هند بود بر اثر یک سانحه پای خود را از دست داد ولی روحسه ورزشکاری اش را حفظ کرد. این خانم امسال توانست اولین خانمی باشد که با پای مصنوعی اورست را فتح کرده است و افتخاری دیگر برای خودش افرید.

** والنتینا ترشکوا


در سال ۱۹۶۳ جمهوری شوروی سابق سفینه ای را به فضا پرتاب کرد که حاوی اولین زن فضانورد بود و این خانم اولین فردعادی بود که به فضا می رفت. " ولنتینا ترشکوا " که در یک کارخانه نساجی کار میکرد به صورت داوطلبانه وارد کلاس های فضانوردی شد و توانست از میان ۴۰۰نفر بهترین نمره را کسب کند. این خانم سپس به همراه سفینه وستوک ۶ به فضا رفت.

** النا کورنارو


تحصیلات از گذشته برای خانم ها بسیار سخت بوده است زیرا در دوره های مختلف بانوان همیشه در فشار و سختی بوده اند اما در این میان خانم هایی نیز بوده اند که راه پیشرفت را طی کرده اند. " النا کورنارو " اولین زنی است که توانست به مدارج عالی تحصیلات دست بیابد. این خانم که اهل ونیز است در سال ۱۶۷۸ توانست مدرک دکترای فلسفه را زیر نظر برترین استادهای آن دوران کسب کند. این خانم بیشتر عمر خود را صرف کارهای خیریه و آموزش به کودکان بی سرپرست کرد تا نهایت در سال ۱۶۸۴ درگذشت.

** آنی کوهن کوپچوفسکی


سفر به دور دنیا یکی از سخت ترین و شگفت انگیرترین کارهایی است که در این دوران یک نفر می تواند انجام دهد حال فرض کنید خانمی در سال ۱۸۷۰ سفری به دور دنیا را آغاز کرد و توانست آن تمام دنیا را با استفاده از دوچرخه دور بزند. " آنی کوهن کوپچوفسکی " سفر خود را از پاریس آغاز کرد و توانست پس از گذشت بیش از یک سال و نیم کل سفر خود را به پایان برساند و نامش برای همیشه وارد کتاب های تاریخ شود.

ارسال نظر