|
|
کدخبر: ۳۹۴۱

چند روزی است که گوشی های جدید آیفون به بازار ایران وارد شده و با قیمت های نجومی معامله می شود.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، بهترین گوشی آیفونی که تا به حال ساخته شده جمله ایست که فیل شیلر با اطلاع کامل از توانایی های غول جدید این کمپانی در مقدمه معرفیIphone ۵گفت البته این جمله را قبلا درباره محصولات دیگر کمپانیAPPLEشنیده بودیم و همه ما به توانایی های این کمپانی قبل از صحبت های پرچمداران اپل پی برده ایم.

حال به نقد و بررسی غول جدیدAPPLEمیپردازیم:

تا امروز، انتخاب های اپل برای جنس بدنه یکی از موارد افتخار آمیز تفاوت میان محصولات آن و رقبای برجسته اندرویدی بوده. حالا اینکه اپل به عقب برگشته و از پلی کربنات بهره جسته، آیا تصویری را که سال ها برای جا انداختنش تلاش کرده بود، خدشه دار نمی کند؟ پاسخ این است که " نه. "

اپل می گوید تنها به این دلیل از پلی کربنات استفاده کرده که رنگ های مورد نظرش دقیقا قابل بازسازی باشند، چیزی که با فلز ممکن نیست. فراتر اینکه، داخل بدنه یک شاسی استیل(که آنتن هم هست) تعبیه شده، در نتیجه تلفن در دست شما حس محکمی دارد، بدون نرمی و تردی که در سایر دستگاه های پلاستیکی می بینیم.


آیفون ۵Cذاتا با آیفون۵سال گذشته یکی است جز اینکه به جای آلومینیوم و شیشه، بدنه آن از قطعه پلاستیکی یکپارچه درست شده. در واقع، لفظ " پلاستیک " منصفانه نیست. بدنه ۵Cاز پلی کربنات است که روی آن مثل کلاویه های پیانو با لاک پوشانده شده. لبه های خمیده پشتی باعثمی شود توی جیب راحت تشخیص دهید جلوی به کدام طرف است. تلفنی بسیار خوب، با قیمت مناسب(منظور تحت قرارداد اوپراتور) که مثل کیک داغ[سریع] فروش خواهد رفت؛ ولی فقط رنگ و لعابی بر روی مدل سال قبل است، نه یک پیشرفت خیره کننده. چیزی در این تلفن فدا نشده. هیچ خم شدن و شل بودنی در بدنه نیست، به محکمی ۵S.آیفون ۵Cدر اصل حس پلاستیک ندارد. وقتی برای اولین بار آن را بر می دارید تقریبا مثل سرامیک یا متریالی شبیه آن به نظر می رسد که جلادار و سخت است. فرآیند ساخت بدنه و استفاده از شاسی فلزی در داخل آن باعثشده به اندازه کافی محکم باشد.

حال به مقایسه دو غول اپل با آیفون ۵ میپردازیم که تازه در بین ما آمده اند میپردازیم:

فیل شیلر در مراسم اپل اعلام کرد که باتری داخل آیفون ۵Cاز باتری آیفون ۵ بزرگتر و پرظرفیت تر است ولی دقیقا اشاره ای نکرد که به چه میزان این ظرفیت افزایش یافته. همچنین درباره ظرفیت باتری آیفون ۵Sنیز کاملا سکوت کرد.

با آیفون۵Cیا با آیفون ۵Sتا۸ساعت مکالمه ۳G، تا۱۰ساعت وبگردی باLTEیا وای - فای، تا۱۰ساعت پخش ویدیو، تا۴۰ساعت پخش موسیقی و تا۲۵۰ساعت زمان آماده به کار داشت باشید.

اما براساس شواهد موجود و اسناد طبق تحقیقات و محاسبات سایت معتبرanandtechظرفیتباتری دو تلفن به شرح زیر است.


تقریبا میتوان نتیجه گرفت که باتری آیفون ۵Cو آیفون ۵Sبه ترتیب۵و۱۰درصد افزایش ظرفیت رانسبت به آیفون ۵ نشان می دهد

یکی دیگر از مشخصات قابل ذکر دوربین این گوشیست. این دوربین کماکان یک دوربین ۸مگاپیکسلیست، اما شامل لنزی ۵ تکه با دیافراگمf / ۲.۲و سنسوری با ۱۵ درصد فضای فعال بیشتر است که وجود پیکسل های بزرگ تر، باعت ثبت عکس های بهتری خواهد شد. همانطور که گفتیم، با وجود امکانات جدید درiOS ۷، امکانات بیشتری هم جهت عکاسی به رابط کاربری دوربین افزوده شده. درضمن، فلاش جدید اپل کهTrueToneنام دارد، به صورت هوشمند میزان نور و رنگ مورد نیاز رامحاسبه مینماید و رنگ خود را با رنگ و نور محیط مطابق میسازد. در ضمن، با نگاه داشتن شاتر، این دوربین تا ۱۰ عکس را همزمان ثبت خواهد نمود. اما یکی از جذابیت های این دوربین، قابلیت فیلم برداری آن با کیفیتHDو سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه است که مود اسلوموشن را به کاربر خواهد داد، همچنین قادر خواهید بود انتخاب نمایید که کدام بخش از ویدئو را در سرعت معمولی پخش نمایید.

رزولوشن ۵۰۰ پیکسل در اینچ که بر روی کلیدHomeتعبیه شده و با اسکن ۳۶۰ درجه ای انگشت، قادر است حضور انگشت بر روی کلیدHomeرا حس نماید و حتی احتیاجی به فشردن کلید نیست. با وجود این سنسور، حتی خرید از آیتیونز از این به بعد با اثر انگشت انجام میپذیرد که روش جدیدی در خرید های اینترنتیست.

با آغاز فروش جهانی آیفون ۵ در چند کشور جهان، پای این گوشی به ایران هم باز شد قیمت آیفون ۵در بازار های جهانی ۹۹ دلار برای ۱۶ گیگابایتی، ۱۹۹ دلار برای ۳۲ گیگابایتی در حال حاضر آیفون ۵Cرا می توانید باقیمت۲میلیون و۳۵۰هزار توماناز برخی سایت های فروش گوشی خریداری کنید در برخی از مغازه های موبایل فروشی نیز قیمت آیفون ۵ به رقم عجیب ۴ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان رسیده است و به نظر می رسد تب خریدن جدیدترین محصول اپل، به این صورت نیز در ایران بهوجودآمده استآنچه مسلم است، این گوشی ارزشی بسیار کمتر از قیمت های یاد شده داشته و درروزهای آینده حتما قیمت آن پایین تر خواهد آمد

ارسال نظر