|
|
کدخبر: ۷۲۰۸۹

مریسا میر مدیر عامل شرکت یاهو به علت مشکلاتی که این هفته برای کاربران در زمان استفاده از خدمات ایمیل این شرکت رخ داد، مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارشامید، مریسا میر مدیر عامل شرکت یاهو به علت مشکلاتی که این هفته برای کاربران در زمان استفاده از خدمات ایمیل این شرکت رخ داد، مجبور به عذرخواهی شد.

وی علت این مشکلات را تلاش برای رفع برخی نواقص در سرویس ایمیل یاهو دانست و افزود: رفع مشکلات به وجود آمده بیش از مدتی که تصور می شد زمان برد ولی حالا مشکلات قبلی برطرف شده و همگان می توانند از خدمات ایمیل یاهو استفاده کنند.

یکی از این مشکلات ناسازگار شدن خدمات ایمیل یاهو با خدمات ایمیل دیگر شرکت ها مانند اپل و مایکروسافت بود که به ادعای میر این مشکل نیز برطرف شده است. سرویس پست الکترونیک یاهو در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون نفر کاربر دارد که به طور روزانه از آن استفاده می کنند.

مریسا میر از زمان در دست گرفتن مدیریت شرکت یاهو بر نوسازی ایمیل آن تاکید کرده و این روند را از ماه اکتبر آغاز نموده است، اما این فرایند با مشکلات متعددی روبرو بوده است. البته این شرکت مدعی است در جریان اختلالات اخیر تنها یک درصد از کاربران دچار مشکل جدی شده اند.

ارسال نظر