|
|
کدخبر: ۸۶۲۳۰

بعضی وقت‌ها والدین به دلیل نداشتن مهارت تربیتی کودک مرتکب اشتباهاتی می‌شود از این‌رو توصیه می‌شود تا این مهارت‌ها را فرا گیرند.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، صالحی، روانشناس کودک گفت: یکسری اشتباهات است که والدین به دلیل نداشتن مهارت‌های تربیتی مرتکب آن می‌شوند از این‌رو، بهتر است والدین این مهارت‌ها را کسب کرده و اشتباهات مهم خود را شناسایی کنند.

وی به اشتباه ساز مخالف زدن بین پدرها و مادرها اشاره کرد و افزود: گاهی والدین در برخورد با کودکشان بر خلاف یکدیگر عمل می‌کنند مثلاً در هنگام تذکر دادن به اشتباهات فرزند مادر سخت‌گیرانه برخورد کرده و پدر بسیار راحت می‌گذرد و شیطنت‌های کودک را نادیده می‌گیرد.
این روانشناس کودک به اشتباه دیگر والدین(لوس کردن کودک) اشاره کرد و تصریح کرد: والدین می‌خواهند خواسته‌های فرزندانشان هر آنچه که هست برایشان انجام دهند و این عمل آنها باعثمی‌شود کودکشان لوس شود و عواقب بدی را به همراه خواهد داشت.
وی نظم و انضباط ناکافی را از دیگر اشتباهات بر شمرد و گفت: فرزندان باید در محیط خارج از خانه این نظم و انضباط را رعایت کرده و اگر شما در این زمینه کوتاهی کنید مسلماً این‌کار را دیگران خواهند انجام داد.
صالحی، تحصیل و تشویق نابجا را منع کرد واظهار داشت: بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان امری مهم است اما تحصیل و تشویق نابجا و بیش از حد توقع آنها را بالا می‌برد.

ارسال نظر