|
|
کدخبر: ۹۴۹۰۹

می دونستم موفق می شی!

به گزارشامید، از دیدگاه من ارتباط، جادویی بزرگی است؛ با تاثیراتی باور نکردنی و البته تکنیک هایی بسیار ساده.

با ما شروع و پایان هر ارتباطی با دیگران، یاد می گیریم که نظر دیگران در مورد ما چیست؟ برای ایجاد ارتباطات عالی در اینجا به سه اصل اساسی ارتباطات اشاره می کنم.

۱. اصل تفاهم طلایی ترین کلید ارتباط


تفاهم یعنی رابطه صمیمانه و همدلانه که همراه با توافق و هماهنگی خواهد بود. اما متاسفانه ما همیشه بر این باورین که تفاهم یعنی، خصوصیات مشترک ژنتیکی و ظاهری بین دو شخص که این تعریف یکی از شایع ترین عوامل تخریب ارتباطات است. چون در زمان ایجاد ارتباط، وقتی احساس کنیم و ببینیم که با دیگران تفاهم اولیه نداریم و رفتار آن شخص برایمان مبهم است، به طور کلی شخصیت، ارزش ها، باورها و رفتار او را نپذیرفته، به اشتباه مرتکب قضاوت و تصمیم گیری های عجولانه می شویم.

اختلاف نظر و چالش های ارتباطی در همه جا و بین همه این افراد دیده می شود؛ زوج های ازدواج کرده، روابط دوستانه بین دو شخص یا گروه، والدین و فرزندان، اساتید و دانشجویان، مدیران و کارمندان، اعضای خانواده، صاحبین مشاغل و کارگران و غیره. پس در می یابیم که اختلاف نظر(تضاد نظر) در همه افراد کاملاً امری عادی تلقی می شود، اما برای اینکه تضاد نظر(اختلاف نظر) به تضاد شخصیتی تبدیل نشود و تفاهم شکل بگیرد، همیشه باید روی نقاط اشتراک مان با افراد کار کنیم؛ مثلاً در زندگی زناشویی برای ایجاد تفاهم بیشتر و عمیق تر باید به نقاط مشترک خود و همسرمان بپردازیم و آن را پررنگ تر جلوه دهیم.

۲. اصل انعطاف پذیری


انعطاف پذیری یعنی، هنر به کار انداختن توجه و واکنش نشان دادن به سرنخ های کلامی و غیرکلامی، مثل(خندیدن، عرق کردن، دائم به ساعت نگاه کردن، فشار دادن دست ها و…) که نشان دهنده حالت های عاطفی، روانی و ذهنی فرد مقابل است.

اگر به این باور درست برسیم که تطبیق دادن خود با شرایط و روحیات افراد، یک ضعف نیست و بتوانیم شیوه ارتباطی خود را با شیوه ارتباطی دیگران منطبق کنیم و خودمان را با آنان وفق دهیم، تفاهم را به بهترین شکل پی ریزی خواهیم کرد. در اینجا بهتر است شرایط پذیرش افراد با هر روحیاتی را در خود فعال کنیم و در چنین شرایطی تمام کسانی که با شما در ارتباط هستند، شما را انسانی با درک بالا و منحصر به فرد می نامند و افرادی که قابلیت انعطاف پذیری خوبی دارند، در می یابند که به سادگی می توانند با شما همراه شوند، چون انعطاف پذیری رفتاری تان تفاهم را حفظ و تثبیت می کند.

۳. اصل شناختن شیوه های ارتباطی


جالب است بدانید که تمام انسان های این سیاره فقط از چهار شیوه ارتباطی برخوردارند! این چهار شیوه عبارتند از:(دیداری، شنیداری، حسی(لمسی)، دیجیتالی).

هر انسانی دارای یکی از این شیوه های ارتباطی است و برخورداری از شناخت شیوه های ارتباطی به شما فرصت می دهد انعطاف پذیر باشید و یک تفاهم عالی ایجاد کنید. با شناسایی آنها نقاط ضعف و قوت خود را بیشتر خواهید شناخت و متوجه می شوید که چرا با بعضی افراد، ارتباط خوبی برقرار می کنید و با برخی دیگر نه.

در بیشتر موارد، تنها دلیل شکل نگرفتن رابطه بین دو نفر، نشناختن شیوه های ارتباطی یکدیگر است؛ به همین دلیل است که معمولاً در ارتباط با افراد جدید یا حتی اعضای خانواده، دوست، همسر و غیره، دچار مشکل می شوید و اصطلاحاً می گویید که او حرف شما را نمی فهمد، یا شما را درک نمی کند؛ البته طولی نمی کشد که تنش شما با این افراد به جدال کشیده می شود و حوصله ملاقات و همکاری با آنها را به طور کامل از دست داده و تفاهم بین شما کاملاً تخریب می شود، در چنین مواقعی شما دیگران را به مشکلات شخصیتی محکوم کرده و بیشتر آنها هم همین عقیده را در مورد شما پیدا می کنند. واقعیت این است که هیچ کدام از دو طرف در این زمینه گرفتار مشکل روانی نیستند؛ فقط شیوه ارتباطی دو شخص با هم متفاوت است؛ مثلاً شاید شما جزو افراد دیداری باشید و دوست تان که با او در تعارض هستید، شنیداری باشد. یادگیری شیوه های ارتباطی به هر دو نفر که با هم مشل ارتباطی دارند کمک می کند تا بفهمند ناتوانی در ارتباط آنها ناشی از عدم علاقه، مشکل روانی یا خودخواهی نیست؛ بلکه آنها با برخورداری از سیستم های ارتباطی متفاوت، شیوه های ارتباطی متفاوتی دارند. در اینجا به برخی از تکنیک های شناخت شیوه های ارتباطی می پردازم:

ویژگی های افراد دیداری:


مطالب را روی تصویر بهتر درک می کنند.
عبارات مورد استفاده افراد دیداری: منظور شما را می فهمم، کاملاً روشن است.
خوشامدگویی و خداحافظی افراد دیداری: از دیدنت خوشحالم، منتظر دیدنت بودم، بعداً می بینمت، به زودی می بینمت.
ایجاد تفاهم با افراد دیداری: برگزاری قرارها و جلسات کوتاه مدت، بیان سریع نکته اصلی هنگام صحبت کردن.
از بین رفتن تفاهم با افراد دیداری: بیان داستان های طولانی با جزئیات فراوان، برگزاری جلسات و قرارهای طولانی.

ویژگی های افراد شنیداری:


آنچه را می شنوند، کلمه به کلمه به خاطر می سپارند و قصه گوهای خوبی هستند.
عبارات مورد استفاده افراد شنیداری: صداتو بلند و واضح می شنوم، بیشتر برام بگو.
خوشامدگویی ها و خداحافظی های افراد شنیداری: از صحبت کردن با شما خیلی خوشحال شدم، بعداً به شما خواهم گفت.
ایجاد تفاهم با افراد شنیداری: از آنها درباره خودشان سوال کنید، از فشار آوردن به آنها خودداری کنید.
از بین رفتن تفاهم با افراد شنیداری: اگر مرتب حرف هایشان را قطع کنید و با لحن خشن حرف بزنید.

ویژگی های افراد حسی(لمسی):


بیشتر آهستها صحبت می کنند، با انجام دادن کار، آن را بهتر یاد می گیرند.
عبارات مورد استفاده افراد حسی: بذار بهش دست بزنم، پا روی دم من نزار، حس می کنم برام خوبه.
خوشامدگویی و خداحافظی های افراد حسی: اجازه بده باهات تماس بگیرم، مراقب خودت باش، از تماست خوشحالم.
ایجاد تفاهم با افراد حسی: حساس بودن به راحتی محیط فیزیکی، پیشنهاد چند انتخاب محدود، ساده و روشن.
از بین رفتن تفاهم با افراد حسی: احساس کنار گذاشته شدن، بی توجهی به واکنش های عاطفی یا شهودی.

ویژگی های افراد دیجیتالی:

بیشتر این افراد منطقی و عقلانی به نظر می رسند، گرایش زیادی به آمار و ارقام دارند.
عبارات مورد استفاده افراد دیجیتالی: بی تردید، حواستو جمع کن، منظور شما را می فهمم.
خوشامدگویی ها و خداحافظی های افراد دیجیتالی: سلام، بله، فعلاً خداحافظ.
ایجاد تفاهم با افراد دیجیتالی: خصوصی سازی مسائل برای آنها، اعتماد نشان دادن به آنها.
از بین رفتن تفاهم با افراد دیجیتالی: ورود ناگهانی به حریم خصوصی آنها، انتظار پاسخ دادن سریع به سوالات شما.

راز / شماره ۳۸ / نیمه اول دی ماه ۹۲ / محسن امیرپور لاریجانی، استاد بین الملل علوم ارتباطات اتحادیه اروپا / صفحه ۳۲

ارسال نظر