|
|
کدخبر: ۹۹۷۸۴

رنک کردن دیوارهای خانه یکی از راحت ترین و در عین حال کم خرج ترین راه ها برای تغییر دادن یک فضا است.

به گزارشامید،اگر شما هم در یک خانه اجاره ای زندگی می کنید و می خواهید در آن احساس راحتی کنید و آنجا را مانند خانه خود بدانید، می توانید بدون آنکه تغییرات همیشگی در شکل و ظاهر خانه ایجاد کنید، آن را با سبک و سلیقه خودتان تزئین و در آن راحت زندگی کنید.

رنگ آمیزی دیوارها


رنک کردن دیوارهای خانه یکی از راحت ترین و در عین حال کم خرج ترین راه ها برای تغییر دادن یک فضا است. بسیاری از خانه های اجاره ای با رنگ های سفید، کرم یا بژ، رنگ امیزی می شوند تا فضای اتاق ها بزرگتر به نظر بیایند. اگر این امکان برایتان وجود دارد، از صاحب خانه بخواهید تا رنگ دیوارهای اتاق ها را با سلیقه شما رنگ آمیزی کند، در غیر این صورت می توانید با رنگ آمیزی یا چسباندن پارچه یا کاغذ دیواری دلخواه به پانل های چوبی یا یونولیت و نصب آن به دیوار، اتاق تان را تزئین کنید.

صندلی و مبلمان


صندلی ها و وسایل چوبی خود را با رنگ های شاد رنگ آمیزی کنید تا محیط تان را هر چه شاداب تر کنید. صندلی های سبک تهیه کنید تا نقل مکان آنها راحت تر باشد و بتوان به راحتی در اتاق های مختلف از آنها استفاده کرد. علاوه بر این اگر آپارتمان تان کوچک است می توانید به راحتی چیدمان آنها را تغییر بدهید و در مواقع لزوم جای بیشتری به دست بیاورید.

سبک دلخواه تان را پیاده کنید


اگر احساس می کنید یک خانه قدیمی یا آپارتمان نوساز شما را محدود می کند، نگذارید در واقعیت هم چنین اتفاقی بیفتد. وقتی شما در خانه ای زندگی می کنید، آنجا متعلق به شما است. اگر به دکوراسیون مدرن علاقمند هستید، خانه اجاره ای خود را نیز با همان سبک تزئین کنید. با تزئینات کوچک و روش های مختلف، سبک دلخواه تان را پیاده کنید تا از زندگی در خانه خود بیشتر لذت ببرید.

فرش و زیرانداز


امروزه، فرش ها با طرح و رنگ های متنوعی که دارند می توانند گزینه های بی شماری برای انتخاب در اختیارتان قرار بدهند. اگر کف اتاق هایتان کفپوش مناسبی ندارد، می توانید با فرشی با اندازه و رنگ دلخواه آن را بپوشانید. علاوه بر این با انتخاب رنگ های مناسب و شاد می توانید به فضای خانه طراوت تازه ای ببخشید.

بالش های تزئینی


این بالش ها دیگر به جزئی از کل روند دکوراسیون تبدیل شده اند و در فروشگاه ها در طرح، رنگ و اندازه های مختلف به فروش می رسند. با قرار دادن این بالش ها روی مبلمان، صندلی، تختخواب و غیره محیطی گرم و پذیرا خلق کنید.

کارهای هنری


یکی از راه های انعکاس سبک و سلیقه شخصی، نصب تابلو به دیوارهای خانه است. تابلو می تواند نقاشی، پوستر، عکس، نقشه، آینه، صفحاتی از کتابی قدیمی یا طراحی یک بنای معماری باستانی در قاب مناسب باشد. اگر تابلویی دارید که به آن علاقمند هستید، اما در حال حاضر با تزئینات تان همخوانی ندارد، می توانید با تعویض قابش، دوباره آن را به دیوار نصب کنید. تابلو با قاب عکس ها را به صورت گروهی به دیوار نصب کنید، بالای شومینه بگذارید یا برای ظاهر مدرن تر آن را روی سه پایه نقاشی قرار بدهید.

وسایل چند منظوره


وسایلی تهیه کنید که بتوانید به چند منظور از آنها استفاده کنید. این وسایل هر چه بیشتر بتوانند نقش های مختلفی ایفا کنند، در خانه های دیگر هم بیشتر می توان از آنها استفاده کرد. برای مثال میز عسلی که بتواند به میز مبلمان تبدیل بشود.

رومیزی و دستمال های تزئینی


از رومیزی و دستمال های تزئینی جهت تغییر رنگ و بافت اتاق ها استفاده کنید. رومیزی های خوشرنگ و زیبا برای آشپزخانه یا اتاق پذیرایی تان انتخاب کنید و در اتاق خواب و روی صندلی یا کاناپه دستمال های تزئینی دست بافت یا تهیه شده از پارچه های لطیف به کار ببرید. خانه مکانی است که نشان دهنده شما و سبک شخصی تان است، پس این مکان را با نشان دادن بهترین های خودتان، پرانرژی کنید تا بتوانید با طراوت و شادابی بیشتری با دنیای بیرون در ارتباط باشید.

روشنایی


بسیاری از خانه های اجاره ای تاریک هستند و به نور بیشتری نیاز دارند. اگر از پنجره به اندازه کافی نور وارد خانه نمی شود، از منابع نوری دیگر به غیر از لوستر استفاده کنید مانند آباژور رومیزی. نور را در جهت های مختلف بتابانید تا روشنایی و روحیه ای را که می خواهید به دست بیاورید.

مجله خانواده / شماره ۵۰۰ / نیمه دوم دی ماه ۹۲ / ترجمه: کارولین سحاکیان / صفحه ۷۸

ارسال نظر