|
|
کدخبر: ۱۸۰۵۷۷

علی رغم برنامه بورس تهران برای ورود حداقل 12 شرکت جدید به بورس در سال ۱۳۹۷، ابهامات اقتصادی و رکود نسبی در بازار سرمایه باعث شده شرکت ها برای ورود به بورس مردد شوند.

به گزارش ایسنا شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی برنامه ای اعلام کرده که برای سال 1397 به طور متوسط هر ماه یک شرکت را بورسی کند.

در روزهای پایانی سال 96 صحبت هایی شد که یک شرکت در حوزه پرداخت بورسی شود ولی در روز آخر، عرضه آن متوقف شد، در سال 1397 هنوز صحبتی از بورسی شدن شرکت جدیدی نیست هر چند که بنا به گفته مسئولان بورس تهران تعدادی شرکت آماده برای عرضه هستند.

رکود نسبی در بازار سرمایه، ابهامات در بازار ارز و به طور کلی تغییر سیاست ها در بازارهای مالی ناشی از این ابهامات و مشکلات اقتصادی می تواند از عواملی باشد که شرکت ها را برای ورود به بازار سرمایه مردد کرده است.

در سال 1396 قسمتی از سهام شرکت های وب، چدن سازان، سرمایه گذاری شفا دارو، به پرداخت ملت، فولاد کاوه جنوب کیش، تامین سرمایه امید و شرکت مدیریت صنعت شوینده صنایع بهشهر در بورس تهران عرضه شدند. البته قرار بر این بود که در آخرین روزهای کاری سال 1396 شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش نیز در بورس عرضه شود که به دلیل ابهام در ارزش گذاری این عرضه لغو شد.

شرکت بورس در اوایل سال 1396 برنامه داشت که 15 تا 20 شرکت را وارد بورس کند اما در نهایت به هفت شرکت اکتفا کرد؛ اما آنطور که مسئول عرضه و پذیرش شرکت بورس می‌گوید، برای سال 1397 قرار است 12 شرکت وارد بورس شوند.

ارسال نظر