|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۵۹

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: بیش از 200 هزار تن گندم تولیدی توسط کشاورزان به نرخ تعیین شده از آنها خریداری می‌شود.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره خرید تضمینی گندم از کشاورزان اظهار داشت: امسال 205 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین افزود: خرید تضمینی محصول گندم در استان پس از نخستین برداشت محصول که معمولا در نیمه دوم خرداد است، آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه گندم از جمله محصولات استراتژیک کشاورزی است و دولت در راستای تامین امنیت غذایی مردم با خرید تضمینی از کشاورزان تولیدکننده این محصول حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: سال قبل برای امسال پیش بینی تولید و برداشت 300 هزار تن گندم در استان را داشتیم که با توجه به وضعیت جوی و کاهش بارندگی‌ها این رقم به 230 هزار تن کاهش یافته است.

حبیبی درباره قیمت خرید گندم تضمینی نیز تصریح کرد: هنوز از سوی مدیران بالادستی وزارت جهاد کشاورزی و دولت قیمت خرید تضمینی گندم برای امسال تعیین نشده است.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین با بیان اینکه بیش از 130هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم اختصاص دارد، افزود: از این رقم 92 هزار هکتار مربوط به کشت دیم و سایر مختص کشت آبی است.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین در سال 95 تولید 300 هزار تن گندم را تجربه کرده است.

ارسال نظر