|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۶۰

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی گفت: یکی از نارضایتی‌های سینماگران و هنرمندان اصفهانی دیده نشدن آنها در جشنواره سال های گذشته بوده که در این دوره، برنامه های ویژه‌ای برای آنها در نظر گرفته می‌شود که بخش زیادی از گله‌مندی‌های آنان را کاهش دهد.

به گزارش امیدنیوز و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، حبیب ایل بیگی در نشست اعضای شورای عالی برنامه‌ریزی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان اظهار کرد: تعیین خط مشی و مقررات برگزاری و تصویب بودجه هر دوره از جشنواره، بررسی و تصویب برنامه های کلی جشنواره، تدوین و تصویب ضوابط مالی و دستورالعملهای اجرایی، درآمدی و هزینهای هر دوره، تدوین و تصویب بخشنامه ها، طراحی برنامه ها و بزرگداشتها از وظایف و اختیارات شورای عالی برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه اعتبار این دوره از جشنواره 6 میلیارد تومان پیش بینی شده است، افزود: 50 درصد این مبلغ توسط شهرداری اصفهان و 50 درصدمابقی توسط بنیاد سینمایی فارابی تأمین خواهد شد.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در این نشست با بیان اینکه لازمه یک جشنواره حرفهای اکران فیلمها در سالنهای سینما و رعایت استانداردهای لازم است، اضافه کرد: با این وجود برای مردمی که موفق به تهیه بلیط نشده و در برنامههای اصلی شرکت نخواهند کرد اکران فیلم در حاشیه جشنواره در نظر گرفته شده تا آنها نیز به صورت رایگان بتوانند به تماشای فیلمهای جانبی بنشینند که از آن جمله میتوان به نمایش شبانه فیلمهای خاطره انگیز برای خانوادهها در فضاهای باز مانند میدان نقش جهان اشاره کرد.

ایل بیگی تصریح کرد: یکی از نارضایتیهای سینماگران و هنرمندان اصفهانی دیده نشدن آنها در جشنواره سالهای گذشته بوده که در این دوره، برنامه های ویژهای برای آنها در نظر گرفته میشود که بخش زیادی از گلهمندیهای آنان را کاهش دهد.

وی افزود: از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای جشنواره، اضافه شدن گذرشادی در چهارباغ است که فضای شاد جشنواره را به این محور فرهنگی تسری خواهد داد.

پایدار سازی و تمرکز زدایی از سیاست های اصلی این دوره

همچنین در این نشست معاون شهردار اصفهان و دبیر اجرایی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه چهار سیاست اصلی برای برگزاری جشنواره تدوین شده، اظهار کرد: پایدارسازی جشنواره در اصفهان، حرفهای گری، تمرکز زدایی از تهران و مهاجرت معکوس از جمله سیاستهای تعیین شده برای برگزاری این دوره از جشنواره است که با سیاستهای شورای اسلامی شهر اصفهان نیز همخوانی دارد.

محمد عیدی تصریح کرد: همه مناطق شهری باید درگیر جشنواره شده تا مناطق و کودکان محروم نیز بتوانند در این رویداد سهیم بوده و فیلمها را مشاهده کنند. همچنین با نگاه "مرکز- پیرامون" باید فیلم های جشنواره در شهرستانهای استان که دارای سینما هستند نیز به نمایش دربیاید.

مصوبه توسعه صنعت سینما و ستوعه صنایع خلاق گذرانده شده است

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر گفت: برای نخستین بار برای جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، مصوبه بودجه جداگانهای دارد. همچنین مصوبه توسعه صنعت سینما و توسعه صنایع خلاق برای این دوره جشنواره به منظور بسط تخصص گرایی و حرفهای‌گری در نظر گرفته شده است.

فریده روشن تاکید کرد: برنامه های جنبی جشنواره را میتوان یک هفته پیش از شروع جشنواره به اجرا در آورد تا اطلاع رسانی خوبی پیرامون آن صورت گرفته و فضای شهر و ذهنیت مردم برای برگزاری این رویداد آماده شود.

اکران فیلم در مناطق حاشیه ای شهر

حجت الاسلام محمد علی انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این نشست پیشنهادهایی مانند چاپ کتاب از هنرمندان حوزه کودک و نوجوان استان اصفهان، افزایش تعداد سینماهای تحت پوشش استان برای نمایش فیلمها، اکران فیلمهای جانبی یا اصلی در شهرهای زلزله زده مانند کرمانشاه، توجه به بحران کم آبی و خشکسالی در برنامههای جشنواره و اکران فیلمها در شهرکهای اقماری اصفهان را ارایه کرد.

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از 8 تا 14 شهریورماه سال جاری برابر با 30 آگوست تا 5 سپتامبر 2018 در دو بخش ملی و بین المللی بر اساس شرایط و مقررات زیر در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

ارسال نظر